W malowniczej scenerii Parku Biebrzańskiego dąbrowscy seniorzy świętowali zakończenie projektu. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo, ponieważ sam projekt dotyczył ukwiecenia centrum miasta. Na rabatach w parku pojawiły się tulipany i ozdobne trawy, które będą cieszyć oko mieszkańców i przejezdnych.

seniorzy przy ognisku

W spotkaniu uczestniczył także Artur Gajlewicz burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Maciej Sulik dyrektor dąbrowskiego MGOK-u. Obaj panowie wspierają wszystkie inicjatywy dąbrowskich seniorów.

– Postanowiłam napisać projekt pt. „Senior bliżej natury”, aby zmotywować naszych seniorów do działania – tłumaczy nam koordynatorka Anna Sawicka. – W pierwszej części projektu w dąbrowskim parku zasadziliśmy cebule tulipanów i ozdobne trawy. Dzisiaj natomiast spotykamy się na łonie natury przy wspólnym ognisku. To jest forma podziękowania dla osób najbardziej zaangażowanych w działania a także tych, które nas na każdym kroku wspierają.

Anna Sawicka bardzo chętnie angażuje się we wszystkie działania społeczne dotyczące nie tylko seniorów, twierdzi, że ma na to czas i lubi coś robić dla innych.

seniorzy przy ognisku

– Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować działania założone w projekcie – kontynuuje pani Ania. – Mam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i dalszą chęć do działania. I dziękuję wszystkim, którzy mnie w tym wspierali. Podczas wspólnego ogniska nie zabrakło tradycyjnych kiełbasek, które każdy sam mógł upiec a także ciepłych napoi i słodyczy. Tradycyjnie nie obyło się także bez dźwięków akordeonu w wykonaniu pana Zygmunta.

– Wspaniale, że udało się zainicjować wspólne działania z naszymi seniorami dotyczące zieleni miejskiej i to dalej prosperuje – mówi Artur Gajlewicz burmistrz Dąbrowy Białostockiej. – Pomógł nam też w tym projekt pani Ani w ramach którego wykonaliśmy część nasadzeń. Chcemy pokazywać innym, że mamy w naszym mieście bardzo aktywnych seniorów, którzy chcą i umieją współpracować z samorządem czy burmistrzem i podejmować różne inicjatywy.

Projekt był organizowany i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności i Korpus Solidarności.

źródło i foto: Halina Raducha, portal isokolka.eu

Podlaska Redakcja Seniora Białystok