Up To Date Festival oraz Galeria Arsenał prezentują: Dancing Międzypokoleniowy


Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.

Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się 12 lipca 2019 roku na placu przed Galerią Arsenał elektrownia, przy ul. Elektrycznej 13 w Białymstoku (wejście od ul. Świętojańskiej), to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości”. To efekt wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej aktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń.

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival – po Akcji 50+ i „Wyślij Pocztówkę do Babci” – którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźnie mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, polegająca na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Białostocki Dancing Międzypokoleniowy – wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał elektrownia – odbędzie się 12 lipca 2019 roku. W programie wydarzenia przewidziane są występy artystów tak „międzypokoleniowych”, jak zebrana publiczność.

Szczegółowy line-up zostanie ogłoszony wkrótce.

Startujemy o 17:00.

Wstęp – za darmo!

Historie o starości – wystawa Galerii Arsenał Elektrownia 

Wystawa „Historie o starości”, którą od 31.05 br. można zwiedzać w białostockiej Galerii Arsenał elektrownia jest głosem w debacie poświęconej problemowi starości. Na wystawie przedstawiono prace artystów współczesnych (w większości polskich) mówiące o starości z różnych punktów widzenia i traktujące o rozmaitych jej aspektach: biologicznym, ekonomicznym, psychologicznym czy społecznym, zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych. 

Kuratorką wystawy jest Magdalena Godlewska-Siwerska. Wystawę można oglądać do 15 września br.

Zadanie dofinansowane ze środków  budżetu Miasta Białegostoku i współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego

 

(Źródło: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok