„Człowiek wielozadaniowy, czyli jak dziennikarstwo splata się z literaturą” – debata z udziałem: Miłki Malzahn, Piotra Brysacza i Marcina Tomkiela

afisz

20.02.2021 r. o godz. 11.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku , gdzie transmitowana będzie debata pod hasłem „Człowiek wielozadaniowy, czyli jak dziennikarstwo splata się z literaturą”. O swoich literackich i dziennikarskich doświadczeniach opowiedzą: Miłka Malzahn, Piotr Brysacz i Marcin Tomkiel. 

Spotkanie organizowane jest w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

dr Miłka Malzahn – autorka ośmiu książek pisanych w duchu magicznego realizmu, uprawiająca magię informacyjną na płaszczyźnie dziennikarskiej (Polskie Radio Białystok), specjalistka od filozofii mistycznej (obroniła doktorat z filozofii rosyjskiej), jest filozofem szydełkującym (specjalna technika myślicielska wykorzystująca starożytną technikę dochodzenia po nitce do kłębka), sztukę dziennikarską uprawia od 1994 roku, ma na swoim koncie dwie trip-hopowe płyty; prowadzi warsztaty ze sztuk pokrewnych pisaniu, pisze piosenki, ceni sobie inspirujące współpracę, ma słabość do awangardowych form teatralnych. Nieustannie pisze, tworzy też dźwiękową książkę podcastu zatytułowaną Dziennik zmian; sporo publikuje.

Piotr Brysacz – dziennikarz, redaktor, założyciel wydawnictwa „Paśny Buriat”, dyrektor artystyczny festiwalu literackiego „Patrząc na Wschód”, organizowanego w Budzie Ruskiej. Pracował w „Kurierze Porannym” i magazynie psychologicznym „Charaktery”. Jest autorem książki Patrząc na Wschód oraz współautorem zbioru wywiadów Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie oraz książki Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie.

Marcin Tomkiel – przez wiele lat związany był z Polskim Radiem Białystok i TVP3 Białystok. Autor i współautor kilku książek (m.in. Wojna mocarstw. Podlasie 1914–15, Bielsk 1915. Zapomniana Bitwa, Białostoczanie XX wieku, Zaufany sztabowiec Piłsudskiego. Historia życia Stanisława Nilskiego-Łapińskiego). Redaktor naczelny „Medyka Białostockiego” i wykładowca PR na studiach menedżerskich.

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej.
Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: tutaj 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat. 

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior. pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

(źródło: Książnica Podlaska im Łukasza Górnickiego)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok