Upominki od dziadków pamięta się całe życie. Wyścigówka na baterie lub lalka, która płacze, książka o dinozaurach, pierwszy zegarek na rękę, gigantyczny miś – nawet jako dorośli jesteśmy w stanie wyrecytować długą listę najpiękniejszych podarunków. To ważne, aby dawać swoim wnukom nie tylko zabawki czy gry, ale też inne prezenty – takie, które mówią: chcę dla Ciebie jak najlepiej, dbam i modlę się o Ciebie. Taki przekaz niosą ze sobą dewocjonalia. Z czego ucieszy się nasz wnuczek lub wnuczka? Jak dobrać prezent do wieku dziecka? Sprawdźmy.

Jakie dewocjonalia na prezent dla wnuków?

Co kupić maluchowi, aby wzrastał w poczuciu akceptacji, bezpieczeństwa i miłości, także płynącej od Boga? Oto kilka propozycji prezentów, które sprawdzą się w różnym wieku.

Biblia dla dzieci z dedykacją

Na pierwsze spotkanie z biblijnymi opowieściami można „zabrać” już nawet kilkulatka, przedszkolaka czy pierwszoklasistę. Dziecko nie zna jeszcze liter? Nic nie szkodzi! Wspólne czytanie to znakomite narzędzie do budowania szczerych, ciepłych relacji pomiędzy dziadkami a wnuczętami. Najlepiej zdecydować się na atrakcyjnie zilustrowany egzemplarz – dzięki temu dziecko będzie chętnie wracało do lektury. Nie zapomnijmy też o ręcznie napisanej dedykacji. Słowa płynące prosto z serca będą jedną z najpiękniejszych pamiątek świata.

Medalik lub krzyżyk

Medalik lub krzyżyk to uniwersalny i ponadczasowy upominek, podobnie jak Pismo Święte. To mit, że nadaje się tylko na chrzest – można go podarować z każdej innej okazji. Będzie służyło dziecku przez wiele, wiele lat. Wybierając tego typu detale, należy zwrócić uwagę, aby były one wygodne i komfortowe w noszeniu, szczególnie jeśli nasze wnuki wręcz rozsadza energia. Nie zapominajmy, że to prezent dla dziecka – nie może być zbyt duży czy przytłaczający; lepiej postawić na niewielki, skromny model. Może to być np. najbardziej znany medalik świat – Cudowny Medalik, inaczej Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny; medalik w kształcie papirusu, księgi albo też skromny krzyżyk. Kwestię estetyki, zdobień warto dostosować do wieku i płci dziecka. Krzyżyk czy medalik ze złoceniami lub cyrkoniami to dobry pomysł na upominek dla dziewczynki. W przypadku chłopca warto postawić na klasyczne, uniwersalne modele.

Poszukiwania takich ponadczasowych prezentów najlepiej rozpocząć w internecie. Na pewno warto zwrócić uwagę na dewocjonalia online z Marko Białystok – znajdziemy tu wiele produktów, które będą nadawały się jako prezent na wyjątkową okazję dla wnuczki lub wnuczka.

Własnoręcznie wykonane upominki

Teraz coś z dziedziny „zrób to sam”. Lubimy rękodzieło? W wolnej chwili haftujemy, robimy na drutach, malujemy? Wykorzystajmy swój talent, tworząc unikatowy podarunek dla naszych wnucząt – taki, który będzie wspominany z dużym sentymentem. Może to być np. poduszka z wyszytą modlitwą „Aniele Boży, stróżu mój”, ręcznie wystrugany krzyżyk, obraz na płótnie przedstawiający anioła – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Różaniec dla dziecka

Nigdy nie jest za wcześnie na pierwszy różaniec. Można go podarować nawet kilkulatkowi – dzięki temu zdąży się z nim oswoić i przyzwyczaić. Kiedy tylko opanuje podstawowe modlitwy, na pewno będzie chętnie go używać. Szczególnie dobre na prezent są egzemplarze z grawerem i dedykacją od dziadków.

Kiedy dawać dewocjonalia?

Elementy, przedmioty, ozdoby nawiązujące do religii chrześcijańskiej doskonale wpisują się w podniosłe sytuacje. Prezenty w postaci dewocjonaliów pozwolą jeszcze pełniej celebrować wyjątkowe chwile. W związku z tym to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli szukamy upominku na urodziny, Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Tego typu podarunek przypomni o tym, co najważniejsze w świętowaniu.

Dewocjonalia to świetny pomysł na prezent dla ukochanych wnucząt. Taki upominek jest uniwersalny, ponadczasowy, a ponadto znaczy więcej niż tysiąc słów.

Artykuł sponsorowany