Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają 25 września, o godz. 10:00, do kina Forum, na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora.

Film „Pavarotti” USA 2019 – to poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów, w reżyserii Rona Howarda. Zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 – Bono.

Obdarzony jednym z najpiękniejszych głosów w historii ludzkości, wspaniały Luciano Pavarotti jest pokazany takim, jakim go jeszcze nie widzieliście – to przejmujące zbliżenie ukazujące, co kryło się za cudownością jego muzyki i stanowiło o jego charyzmie.

Bilety: 14 zł normalny; 12 zł ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie: bilety.bok.bialystok.pl 

Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski. Film trwa 114 min.

Przed filmem organizatorzy zapraszają na drobny poczęstunek.

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub Tel. 695 328 613

 

Źródło: Kino Forum

 

Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok