Zdrowie to nasz największy skarb. Przekonujemy się o tym, gdy dosięgnie nas choroba. Jest to istotne teraz, w czasie epidemii koronawirusa. Zwłaszcza że utrudniony jest dostęp do lekarzy. A coraz większe znaczenie ma kwestia zachowania zdrowia.

Zuzanna Rzepecka- zrzut  ekranu

Wiedza na temat możliwości pomocy samemu sobie przy wykorzystaniu alternatywnych metod, także drogą samoleczenia, leży w naszym własnym interesie. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa rośnie rola medycyny naturalnej. W ostatnich dniach miałam okazję pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. I nie był to stracony czas. 

Od 24 do 28 września uczestniczyłam w cyklu szkoleń według projektu Rewolucji Zdrowia. To już IX edycja tego kursu. Konferencję zorganizował Piotr Szponarski, autor bloga „Polaku, lecz się sam!”, dla członków Klubu Rewolucji Zdrowia oraz subskrybentów klubowego newslettera. Był to cykl wieczornych webinarów trwających po dwie godziny zegarowe przez kolejne cztery dni. Do ich przeprowadzenia zaproszeni zostali wykwalifikowani terapeuci medycyny naturalnej z kilku jej obszarów, prezentujący rozległą wiedzę w swoich dziedzinach. Wszystkie wystąpienia były interesujące i przydatne, niektóre zawierały cenne wskazówki i porady skierowane zwłaszcza do seniorów. 

W trakcie spotkań na żywo czynne było okno czatu, a uczestnicy mogli zadawać pytania prowadzącym i otrzymywać natychmiastowe odpowiedzi. Czasem bardzo konkretne, niekiedy – będące znaczącym rozwinięciem tematu. Uzyskaliśmy też wiele wskazówek dotyczących źródeł pozyskiwania dalszych informacji na każdy z poruszanych tematów. Na koniec każdego dnia był minikonkurs sprawdzający uzyskaną podczas webinaru wiedzę. Osoba, która jako pierwsza udzieliła poprawnej odpowiedzi, otrzymywała nagrodę: najczęściej jeden z omawianych i polecanych preparatów albo prezentowaną książkę. Tradycyjnie wraz z trwającą Rewolucją Zdrowia wszyscy mogli skorzystać z kodu rabatowego na zrobienie zakupów w sklepie, dającego 15% zniżki na dowolny zakup.

Choć wysłuchałam uważnie całości, kilka prelekcji-warsztatów przemówiło do mnie w sposób szczególny. O nich napiszę nieco więcej. Z dziennikarskiej rzetelności godzi się wymienić wszystkich prelegentów i specjalności, które reprezentowali oraz poruszone przezeń treści. Może któreś z nazwisk zaciekawi i zasugeruje czytelnikowi poszukanie informacji o możliwości terapii? Wykłady-pogadanki były przeprowadzone według następującej kolejności:

Zuzanna Rzepecka – z zawodu naturopatka. Zajmuje się medycyną bioinformacyjną, a specjalizuje w regulowaniu układu pokarmowego oraz refleksologii stóp. Jest współautorką książki „5 palców do długowieczności. Warsztatownik”. Jej warsztat inaugurował tę edycję.

Marek Purczyński – fizjoterapeuta, specjalista terapii manualnych – zarówno kostnej, jak i w terapii tkanek miękkich. Używa mało znanej w Polsce i bardzo skutecznej terapii wisceralnej. W swoim warsztacie pracy łączy techniki wielu szkół. Pan Marek odnosi duże sukcesy w pomaganiu pacjentom tak, by jak najszybciej przynieść ulgę i przywrócić im utracone funkcje.

Renata Dorszewska – terapia jogi. Joga to nie tylko gimnastyka całego ciała. Istnieje też joga twarzy – filozofia życia dotycząca tej konkretnej części naszego ciała, niezwykle ważnej. Pani Renata odkryła przed nami tajniki piękna oraz tego, czy to tylko jest sprawą urody, czy może czegoś więcej. Na pewno to sposób na przywrócenie i utrzymywanie młodego wyglądu. Ciekawa rozmowa oraz przydatne wskazówki. Wiele osób wyrażało na czacie zainteresowanie dalszymi ćwiczeniami w jej gabinecie.

Małgorzata Zieniuk – naturoterapeutka. Mówiła o medycynie informacyjnej, która działa coraz prężniej. Jednym z jej podstaw jest oczyszczanie organizmu w sposób celowany i nowoczesny, czyli zaplanowany. Pani Małgorzata opowiedziała, jak to się robi i dlaczego to się robi. Oczyszczanie organizmu to ostatnio temat bardzo aktualny i modny. Ale że bardzo ważny, nikt nie wątpi, więc jego nagłaśnianie jest ze wszech miar słuszne, ponieważ oczyszczanie organizmu to pierwszy krok na drodze ku zdrowieniu.

Antoni Przechrzta – wprowadził nas w tematykę podstaw oczyszczania duchowego, które jest częścią większego procesu, jakim jest duchowe uzdrawianie. Pan Antoni pokazał nam jedną z technik, którą się posługuje podczas sesji ze swoimi pacjentami.

Sławomir Salerek – dostarczył wiedzy na temat probiominerałów. Odpowiedział na wiele pytań słuchaczy, czy można je łączyć z lekami, jak stosować medalik ceramiczny, jak używać koralików. Była też rozmowa o cukrzycy typu 2, problemach ze stawami i o boreliozie. 

Katarzyna Załuska – była jedynym gościem ostatniego dnia Rewolucji Zdrowia, ale dzięki temu można było wszystkim. Pani Załuska to naturoterapeutka z ogromną wiedzą i niemałym doświadczeniem. Poruszyła bardzo nośną problematykę stosowania kolagenu. Między innymi mówiła o zastosowaniu kolagenu i probiominerałów. Nic dziwnego, że budzi to zainteresowanie, wszak kolagen dotyczy tak wielu organów naszego organizmu i związanych z nimi chorób. 

Całe spotkanie przekroczyło planowane 2 godziny. Długa rozmowa z Kasią Załuską zrodziła sporo pytań. Muszę przyznać, że na serio dotarło do mnie, jak ważną rolę w organizmie pełni kolagen i jak poważne problemy rodzi jego brak. W pierwszej części rozmowy prelegentka wymieniła, na jakie układy naszego ciała kolagen ma wpływ. Następnie rozmawialiśmy o kolagenowych produktach. Omawialiśmy też kwestie dotyczące stosowania kolagenu na zewnątrz, jaka jest różnica między kolagenem-hydratem, a takim, który możemy samodzielnie pozyskać z jedzenia oraz jak stosować kolagen na bolące stawy.

Mnie zainteresowały w sposób szczególny zwłaszcza dwa warsztaty. Pierwszy to wykład inauguracyjny Zuzanny Rzepeckiej. Pani Zuza należy do osób z pasją i charyzmą. Powodem zainteresowania się alternatywnymi metodami leczenia stały się jej własne problemy zdrowotne. Dziś, po wielu latach nauki i zdobywania doświadczeń, podejmuje się współpracy nawet z osobami z najtrudniejszymi schorzeniami. 

Metoda 5 palców do długowieczności

Podczas spotkania rozmawialiśmy o książce, której jest współautorką, czyli „5 palców do długowieczności”. Zaprezentowała nam, jak dzięki technice spoglądania na swoją dłoń możemy pamiętać o 5 kluczowych aspektach życia, które rzetelnie i systematycznie stosowane mogą w konsekwencji podarować nam zdrowsze i dłuższe życie. Omawialiśmy poszczególne palce, opowiadaliśmy o technice lusterka, czyli spojrzenia na siebie i na podstawie analizy twarzy wychwycenia, co może być nie tak. Zamieszczona grafika przybliża i wyjaśnia, na czym to polega. Bardzo trafiła do mnie ta metoda. Jest dość prosta i daje efekty.

Drugi z warsztatów, który wyjątkowo mi się spodobał, to spotkanie z Antonim Przechrztą. „Cóż to byłaby za Rewolucja Zdrowia bez pierwiastka duchowego? Nie inaczej będzie tym razem: Antoni Przechrzta opowie nam o duchowym oczyszczaniu, które jest częścią całościowego duchowego uzdrawiania. Na czym to polega, na co powinno się zwrócić uwagę?” – to cytat z zapowiedzi konferencji, wygłoszonej przez jej organizatora, Piotra Szponarskiego. 

Już sam głos pana Antoniego spowodował wyciszenie i uspokojenie. Było też sporo o wybaczaniu. Żeby mieć zdrowe ciało, konieczne jest oczyszczenie duchowe. Jaka myśl, taka materia. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystko zaczyna się „w głowie”. Tutaj dodałabym – i w sercu. Rozmawialiśmy na koniec o kursach duchowego uzdrawiania, bo większość osób, która ma otwarte umysły, może być uzdrowicielami duchowymi. Także pracującymi na odległość. Rozmawialiśmy o podstawach duchowego oczyszczania, które jest częścią większego procesu, jakim jest duchowe uzdrawianie. Pan Antoni pokazał nam jedną z technik, którą się posługuje podczas sesji ze swoimi pacjentami.

Moja czterodniowa przygoda z Rewolucją Zdrowia okazała się być furtką do otwarcia się na nowe. Na pewno jest też drogą do kontynuacji podobnych szkoleń, które szczerze polecam zainteresowanym osobom.

foto: Jadwiga Zgliszewska-zrzuty  ekranu

Jadwiga Zgliszewska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok