Na prośbę uczestników przedłużamy termin przesyłania prac do VI edycji konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO. W tym roku konkurs ma charakter międzypokoleniowy. Oprócz seniorów mogą w nim także w kategorii specjalnej brać udział osoby młodsze a nawet młodzież, która ukończyła 18 lat.

Do udziału w konkursie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Podlaska Redakcja Seniora oraz współorganizatorzy: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Polskie Radio Białystok.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z naszym regionem.

wręczenie nagród laureatom podczas gali konkursu
wręczenie nagród laureatom podczas gali konkursu

Przewidywane są dwie kategorie konkursowe. Ogólna – otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy. I kategoria specjalna „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży. Kategorię specjalną  nazwaliśmy  #Kiedy zostaliśmy w domu. Prosimy o przesyłanie wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji i Państwa przeżyć związanych z czasem epidemii.

Zarówno w kategorii otwartej, jak też specjalnej  czekamy na utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie.  Powinny być nie dłuższe niż 3 strony. Maksymalnie można przesłać po 2 utwory w każdej kategorii- opatrzone godłem.  Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 15 października 2020 pod adresem mailowym: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Uroczysta gala, podczas której ogłosimy nazwiska laureatów i wręczymy statuetki Srebro nie Złoto 2020, nagrody pieniężne oraz upominki książkowe laureatom VI edycji konkursu odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów. Czekamy na Wasze prace.

Regulamin i karta zgłoszeniowa – do pobrania na naszym portalu.

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora