Zapraszamy na drugi Białostocki Piknik Muzyczny, który odbędzie się 16 lipca przy Dworku Herbstów – ul. Nowowarszawska 32 w Białymstoku.

mężczyzna trzyma akordeon

W programie:

16.00 – Białostocka Kawiarenka Artystyczna
16.00 – 21.00 Szafa – przyjdź z własnymi ubraniami, książkami, płytami, bibelotami – sprzedaj – wymień.
16.00 – 21.00 Strefa DJ – JFK PIRKS, DJ ROMEK.
17.30 – 21.00 strefa tańca, ognisko.
21.00 – 22.30 koncert lokalnej sceny muzycznej – KAPELA BRACI REJWÓW.

Koniecznie zabierz ze sobą kocyk i piknikowe wiktuały!
W razie niepogody wydarzenie odbędzie się naprzeciwko – w sali firmy DENTOMAX, ul. Nowowarszawska 32/2.

Białostocki Piknik Muzyczny rozpoczynamy drugim spotkaniem w ramach Białostockiej Kawiarenki Artystycznej – zapraszamy wszystkich lokalnych twórców (wszelkich dziedzin, również branży kreatywnej) na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 16.00 w przestrzeni Dworku Herbstów. Spiszemy Wasze potrzeby, problemy i pomysły, które potem przedstawimy na Radzie Miasta i przeistoczymy w realne zmiany – więc przybywajcie!

Dodatkowo przedstawimy garść informacji z zakresu wsparcia twórców przez Miasto Białystok (stypendia, Fundusz Współpracy, Centrum Aktywności Społecznej, konkursy, dotacje). Będą też materiały edukacyjne od Fundacji Batorego w ramach akcji Masz Głos.

Przygotujemy katalog twórców białostockich i przekażemy go Białostockim Instytucjom Kultury w celu zwiększenia udziału lokalnych twórców w wydarzeniach organizowanych w naszym mieście.

KAPELA BRACI REJWÓW

Bracia ze wschodu, fuzja energii jądrowych. Jeden brat z Podlasia, drugi z Roztocza. Bracia grają minimalfolki, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków. Swój debiut Bracia mieli na imprezie dla puszczańskich przedszkolaków w 2019 roku i od tej pory kręcą grube biby po podlaskich wioskach. Najlepiej czują się między ludźmi, grzejąc swoje instrumenty w świetle ogniska i niesionych transem tancerzy. Bracia rozbujali też parę większych publiczności… m.in.: na Festiwalu Tribalanga.

Rejwmaszyny braci to:

akordeon – Mateusz Tymura
bębenek obręczowy – Zibi Rusiłowicz

JFK PIRKS
muzyka typu groove i okolice.
Słuchacz, DJ, producent. Odnajduje się w różnych zakątkach muzyki okołoelektronicznej. Czasem surowszych, czasem głębszych, ale zawsze z groovem.

Członek ekip XYZ i Dłoń, związany z organizacją niezależnych wydarzeń w Warszawie, Białymstoku i okolicach: m.in. benefitowego cyklu Dłoń i eklektycznej Hydry a także Wyspy, Domurave i Brzegu czyli letnich imprez na łonie przyrody.
Prowadzi też regularną audycję „J.F.K.Muzyka” w internetowym Radio Kapitał.

DJ ROMEK
Rezydent Klubu Metro oraz Festiwalu Tribalanga, okolice Daft Punk, R.A.T.M, Minimal, Disko.

Wstęp wolny!

źródło; Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok