W dniach od 24 do 30 maja w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży odbywają się warsztaty, spotkania, inspirujące rozmowy na ciekawe i ważne społecznie tematy wokół idei „Nasza przyszłość w naszych rękach”.

Trzy białostockiej organizacje społeczne przyłączyły się do tej inicjatywy i  rozpoczynają projekt „Drugie życie szafy” realizowany przez Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet, Fundację Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa i Koło Naukowe Inicjatyw Administracyjnych przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Baner – Drugie życie szafy

To projekt włączający mieszkańców naszego  miasta, nastawiony na praktyczne działania związany z ekologią. Skłania nas  do zastanowienia się nad stanem posiadania, nieustanną manią kupowania nowych rzeczy często pod wpływem impulsu lub chwili.

Dlatego chcemy otworzyć nasze szafy i dokonać wymiany lub sprzedaży. Przygotujemy modę damską, męską i młodzieżową.

Może już czegoś nie potrzebujecie, może coś Wam zalega w szafie, a może chcecie odnowić swoją garderobę na wiosnę. Dajmy ubraniom drugie życie. Przynieś, podaruj na szlachetne cele, a może odnajdziesz też coś dla siebie. Ubrania które nie znalazły właściciela w trakcie spotkania zostaną przekazana do sklepu charytatywnego prowadzonego przez organizację My dla Innych wspierającą osoby z niepełnosprawnością.

Uczestnicy spotkania podpiszą też specjalnie przygotowaną Deklarację Ekologiczną i wpiszą swoje własne zobowiązania, jak zamierzają chronić swoje środowisko i realizować ideę „Nasza przyszłość w naszych rękach”. Efekty działań zostaną podsumowane on line.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie organizacji w Białymstoku przy  ul. Elektrycznej 8 w

W czwartek 27 maja od godziny 16.30 do 19.00.

W przygotowanie wydarzenia będą zaangażowani wolontariusze z białostockich szkół średnich i podstawowych współpracujący ze organizacjami społecznymi oraz studenci Koła Naukowego Inicjatyw Administracyjnych, które rozpoczyna właśnie swoją działalność.
Przyszłość buduje się już dziś. Każdy z nas może o niej decydować i uczestniczyć w inicjatywach na rzecz poprawy sytuacji. Głównymi organizatorami Europejskiego Tygodnia Młodzieży są agencje narodowe Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności oraz sieć Eurodesk.

dr Małgorzata Wenclik
Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
100-lecie Kobiet

zredagowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora