Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku, zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

 

Miłośnicy srebrnego ekranu najpierw obejrzą brazylijski-niemiecki-urugwajski film “Loveling” w reżyserii Gustavo Pizzi, a potem będą o nim dyskutować.

Jest to wzruszająca historia o dojrzewaniu dorosłych ludzi.Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

“Loveling” to mieszanka humoru i melancholii. Film podbił serca widzów i krytyków na festiwalu Sundance!

Przed projekcją filmu będzie drobny poczęstunek. Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski.

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

Projekcja filmu:

19 września 2018, godz. 10:00

Kino Forum, ul. Legionowa 5

Bilety: 14.00 zł (normalny) 12.00 zł ( ulgowy – posiadacze karty seniora), 10.00 zł ( klubowy – posiadacze karty członkowskiej DKF) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Źródło: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

opracowanie: Lija Póljanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok