Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

Tym razem zaprezentujemy komedię DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK, okrzykniętą przez brytyjską prasę najlepszym „feel-good movie” tego roku!

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i… pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość? W najnowszym filmie Richarda Loncraine’a, laureata nagrody Emmy oraz wielokrotnie wyróżnionego na Berlinale reżysera m.in. popularnej komedii romantycznej Wimbledon, wystąpili nominowana do Oscara Imelda Staunton (Vera Drake, Harry Potter, Dumni i wściekli), nagrodzony w Cannes Timothy Spall (Pan Turner, Harry Potter, Jak zostać królem) oraz Celia Imrie (Hotel Marigold, Bridget Jones).

Projekcja filmu odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 10.30 w kinie Forum, ul. Legionowa 5.
Bilety:
– normalny – 14 zł,
– ulgowy (posiadacze karty seniora) – 12 zł ,
– klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – 10 zł.

Bilety do kupienia w kasie kina Forum i na stronie:
www.bilety.bok.bialystok.pl [1]

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek. Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski.

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku); e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

(źródło: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych, Centrum Aktywności Społecznej)

opracowanie:

Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok