Seniorzy z Klubu Seniora w Łomży spotykają się w każdy wtorek na zajęciach rękodzielniczo – plastycznych. Wykonujemy różne piękne rzeczy pod kierunkiem Marty Kopeć. Prace te są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Obecnie, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, zajmujemy się wykonywaniem różnych ozdób, które upiększą nasze mieszkania i stoły. W ubiegłym tygodniu zajęłyśmy się oklejaniem jaj styropianowych metodą sznurkową a następnie przyozdabianie ich różnymi kolorowymi elementami pasmanteryjnymi. Wykorzystujemy do tego wstążeczki, cekiny, kolorowe koraliki i tasiemki. We wtorek 6 marca kończyłyśmy prace zaczęte w ubiegłym tygodniu.
Samodzielne wykonanie pracy rękodzielniczej wymaga dokładności, staranności a więc czasu i cierpliwości.Takie prace dają dużo satysfakcji i zadowolenia. Przy okazji doskonalimy sprawność manualną, rozwijamy pomysłowość i wyrabiamy poczucie estetyki. Każdy wyrób jest inny, w zależności od pomysłu osoby wykonującej. Robiłyśmy także kartki z elementami świątecznymi, które będziemy wysyłać z życzeniami do rodziny i znajomych.

Na takich zajęciach jest dosyć czasu, by porozmawiać ze sobą na różne tematy i wymienić doświadczenia życiowe.

                                                                                                                                                    Regina Grzymek
Podlaska Redakcja Seniora Łomża