Refleksje naszych redaktorów z Białegostoku i Kolna są bardzo pozytywne. Większość uczestników spotkania w Operze i Filharmonii Podlaskiej została przekazana na gorąco, przekazana – ustnie. Ale mamy też dwa pisemne podsumowania – Teresy Rafałowskiej i Eugeniusza Reglińskiego.

tort dla Babci i Dziadka z dedykacją od marszałka i zarządu województwa

Dziękujemy

21 stycznia 2022 roku mieliśmy dwie okazje do świętowania, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka oraz siódmą rocznicę działalności Podlaskiej Redakcji Seniora. 

Obecnych w Operze i Filharmonii Podlaskiej powitał Marszałek Województwa Podlaskiego pan Artur Kosicki. Oprócz wielu miłych słów, otrzymaliśmy także prezenty. To bardzo miły gest ze strony pana Marszałka, że kolejny raz spotkał się z seniorami.  

W części artystycznej, którą prowadził Krzysztof Szubzda mieliśmy okazję wysłuchać wielu piosenek Anny German wykonanych przez solistkę Opery Paulinę Malinowską i zespół muzyczny The Consonance Trio.  

Paulina Malinowska śpiewa piosenki Anny German
Paulina Malinowska śpiewa piosenki Anny German
Elwira Horosz z mikrofonem opowiada o modzie dla seniorów
Elwira Horosz z mikrofonem opowiada o modzie dla seniorów

Znana nie tylko w naszym regionie stylistka i projektantka mody Elwira Horosz  przekazała nam wiele cennych wskazówek dotyczących ubierania się przez trochę starsze osoby. Obejrzeliśmy pokaz mody i przygotowane ciekawe propozycje ubrań, których wraz z wiekiem nie powinniśmy unikać. Indywidualne wskazówki dotyczyły sposobów ukrywania niedoskonałości, bądź wyeksponowania figury.  

Zwieńczeniem wspaniałej uroczystości był smaczny tort. Doskonale zorganizowana uroczystość na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy.

Teresa Rafałowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

10 refleksji z Kolna

  1. Po 2 latach posuchy, wreszcie spotkanie z osobami, które się zna, szanuje, lubi, a niektóre wręcz kocha. Mam na myśli grono osób, które od 7 lat poświęcają się pasji, której na imię podlaski senior.pl.
  2. Mimo obostrzeń (zasada ddm) udało się przez chwilę zamienić kilka słów twarzą w twarz, a nie online.
  3. Obecność marszałka świadczy o coraz większym postrzeganiu i zrozumieniu roli, jaką pełnią babcie i dziadkowie.
  4. Fantastyczna, wręcz familijna atmosfera. Doskonały czas na reset, oderwanie się od codzienności, która nie zawsze jest kolorowa.
  5. Akcent wokalno-muzyczny (kocham muzykę i śpiew) doskonałym remedium na powrót do przeszłości.
  6. Autentyczne zainteresowanie, głównie pań, tematem mody.
  7. Smakowity finał w postaci szczególnego tortu z wyjątkową dedykacją.
  8. A wszystkiego doświadczyłem dzięki pewnej decyzji podjętej w lipcu 2018 roku. Oczywiście mam na myśli nawiązanie współpracy z portalem podlaski senior.pl.
  9. Podejrzewając wcześniej, co miłego czeka w Operze i Filharmonii Podlaskiej, nie żałuję wyjazdu z koleżankami Krysią i Jadzią mimo wrednej, jak na Dzień Babci, pogodą.
  10. Moim gorącym pragnieniem jest zachowanie tradycji i coroczne spotkania, w takiej jak wczoraj, atmosferze.

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno

Zdjęcia: Jolanta Wołągiewicz