23 stycznia 2019 roku w Klubie Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka.

 

Na tę uroczystość zaprosiłam Kapelę Miód na Serce, która propaguje folklor kurpiowski i gra na typowo ludowych instrumentach naszego regionu, czyli na bębenku, skrzypcach i basetli, zwanej maryną. Spotkanie upłynęło więc w atmosferze zabawy przy tradycyjnej muzyce. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Byliśmy mile zaskoczeni tą frekwencją. Cieszymy się, że coraz więcej osób zgłasza się do naszego klubu.

Program spotkania był urozmaicony. Najpierw zaprezentowali się goście, potem wspólnie z kapelą wystąpił zespół seniorów „Maryna”. Bardzo spontanicznie, ale – ku zadowoleniu widowni, wszystko wypadło doskonale. Znalazł się też czas na naukę pieśni kurpiowskiej. Widzowie otrzymali tekst i chętnie śpiewali.

Nie zabrakło też tańców. Seniorzy wywijali obertasy z przytupem, tańczyli polki, powolniaki oraz walczyki. W przerwie była kawa, herbata i słodkości. Klubowicze przyjemnie spędzili czas i niechętnie rozchodzili się do domów.

 

Członkowie zespołu „Maryna” byli usatysfakcjonowani tym, że mogli razem z kapelą zaśpiewać znane pieśni kurpiowskie, których uczą się na cotygodniowych próbach. Z kolei goście nie mogli się nadziwić, ile energii i radości życia mają w sobie seniorzy i jak licznie uczestniczą w takich imprezach.

Kapela Miód na Serce gościła już po raz trzeci w naszym klubie. Dziękujemy, że przyjęła nasze zaproszenie i bezinteresownie poświęciła swój czas seniorom.

Foto: Marta Kopeć

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża