Niedawno do Klubu Seniora MOPS zawitały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr.1 w  Łomży „Jedyneczka”. Jest to grupa o nazwie „Motylki”, która już po raz kolejny odwiedziła seniorów. Tym razem z programem artystycznym, tematycznie nawiązującym do Dnia Babci i Dziadka. Dla seniorów była to miła niespodzianka, ponieważ o wizycie dzieci wiedziały tylko wtajemniczone osoby.

Tego dnia było w klubie gwarno i radośnie. Na początku spotkania był występ dzieci, na który złożyły się życzenia, wiersze, piosenki i tańce ze śpiewem. Następnie dzieci zaprosiły seniorów do wspólnej zabawy. Z kolei seniorzy zaprosili dzieci do zabaw ruchowych ze śpiewem, jakie pamiętali z dzieciństwa. Był więc „Stary niedźwiedź”,”Chusteczka haftowana”, „Zielony walczyk”, „Balonik” itp. przy akompaniamencie akordeonu. Były walczyki i krakowiak, kółeczka i wężyki.
Nie było to trudne, bo są w naszym gronie nauczyciele, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i szybko nawiązała się nić porozumienia i sympatii. Wszyscy obecni seniorzy brali chętnie czynny udział w proponowanych zabawach.

Przyglądając się temu co działo się na sali zastanawiałam się, kto się lepiej bawi ? Dzieci czy seniorzy? Na wszystkich twarzach, niezależnie od wieku, był szeroki uśmiech. Wspólna zabawa i przebywanie ze sobą dały i małym i dużym wiele radości. Po „szaleństwach” nadszedł czas na odpoczynek i wspólny poczęstunek słodkościami. Panie z przedszkola zaprosiły seniorów na sanki, ponieważ na placu przedszkolnym jest górka do zjeżdżania. Zaprosiły także do odwiedzania dzieci i czytania im bajek. Ja byłam kiedyś w tym przedszkolu z akordeonem i mile wspominam to spotkanie. Myślę, że będziemy nawzajem się odwiedzać przy różnych okazjach. Na zakończenie Klub Seniora otrzymał podziękowanie od Dyrekcji Przedszkola „Jedyneczki” za miłą współpracę. Seniorzy pomogli dzieciaczkom się ubrać i na wyjście zaśpiewali: Do widzenia, do widzenia, do miłego zobaczenia.

Foto: Urszula Dymek  
                                                                                                      Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża