Trzy pokolenia zasiadły na widowni, aby wspólnie z Kolneńskimi Dziewczynami z Plusem oddać hołd MATKOM, MAMOM, MAMUSIOM. Wszak 26 maja jest najpiękniejszym dniem w roku – to Dzień Matki. W Polsce obchodzony od 1923 roku.

Jest takie słowo, słowo jedno, przy którym inne słowa bledną. Jest tylko jedna istota, która ci krew swą odda do ostatka, jedno jest słowo tak wielkie, tak święte, tak jedyne na świecie, to – MATKA. Matka, to najpiękniejsze słowo świata, najbardziej ukochane przez pisarzy, poetów i malarzy. Oznacza wszystko – miłość, bezinteresowność, zrozumienie, nadzieję i poświęcenie.

To właśnie miłość i bezinteresowność MATKI przyświecały przygotowaniom 9-osobowej grupie kabaretowej KD+ do programu „MIŁOŚĆ”. Mocnym wejściem była piosenka „Ty moja mamo”. Kiedy zobaczyłem u niektórych mam ogromne wzruszenie, sam się przestraszyłem, czy i mnie wrażliwość nie dopadnie. 90-minutowy program zawierał przede wszystkim scenki z życia matek. Dowcipnie przedstawione sytuacje dotyczące relacji z dziećmi, mężem, innymi członkami rodziny, znajomymi.

Każda interpretacja była nagradzana, wręcz przerywana, gromkimi brawami. Śpiewać piosenkę przy ciągłym aplauzie jest czymś niesamowitym.

Serce rośnie i chce z piersi wyskoczyć, żeby przytulić się do każdego widza. Końcowym akcentem było wykonanie piosenki „Toast” z symbolicznym kieliszkiem wina, serwowanym przez młodych tancerzy Kasię i Kubę. Rzecz jasna nie obyło się bez bisu.

Jak już kiedyś wspominałem, nasi młodzi ludzie od wielu lat biorą udział w różnego rodzaju zajęciach. Jednym z najmilszych, że nieskromnie to powiem, jest na pewno udział w tego typu rozrywce. Rozrywce przygotowywanej przez KD+, której członkowie, za wyjątkiem jednego kolegi, raczej połowę życia mają poza sobą.  Przed nami jeszcze sporo pomysłów artystycznych, a kalendarz występów zapełniony aż do listopada.

 

A cały czas dopingują nas i oklaskują niesamowici widzowie. Kochamy WAS, nasi rówieśnicy i ci młodsi oraz dużo młodsi. Trzeba się śmiać, wariata grać, z życia drwić i szczęśliwym być. Tego wszystkim życzymy!   ER

Trochę czasu minęło, ale pochwały, słowa podziękowania, czy wręcz oznaki wzruszenia spotykają nas do tej pory.

 

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno

 

 

Zdjęcia i film : Kolnieński Ośrodek Kultury i Sportu