Białostocki Oddział ZUS zaprasza 11 maja wszystkich niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, bądź chcących zatrudnić takie osoby na spotkanie z ekspertami: ZUS, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Fundacji Aktywizacja oraz Poczty Polskiej.

 

Celem tegorocznej edycji jest uaktywnienie osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie pracodawców do zatrudniania takich osób.

Pracownicy ZUS powiedzą jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, a także jakie jeszcze inne świadczenia przysługują osobom z niepełnosprawnością. Pomogą założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, aby jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez Internet,

Przedstawiciele NFZ udzielą informacji o wyjazdach na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do niezbędnego zaopatrzenia (np. sprzętu ortopedycznego czy środków higienicznych). Pomogą założyć konto na stronie „Zintegrowanego Informatora Pacjenta”.

Reprezentanci Fundacji Aktywizacja, wspierający osoby niepełnosprawne w aktywizacji społecznej i zawodowej, pomogą wykorzystywać potencjał, jaki drzemie w każdym, do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Fundacja aktywnie wspiera proces usamodzielnienia, pokazuje, jak skutecznie szukać satysfakcjonującej pracy na każdym stanowisku.

Eksperci będą czekali na osoby niepełnosprawne oraz pracodawców w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku przy ul. Młynowej 29 budynek A na Sali Obsługi Klienta.

 

Źródło: Informacja prasowa Rzecznika Prasowego ZUS woj. podlaskiego  z 7.05.2018

 

Maria Beręsewicz

Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok