Wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku wybierają się z pomocą do Schroniska „Ciapek” w Hajnówce.

8 października, niedziela, będzie naszym dniem w hajnowskim schronisku – zawieziemy im zebrane dary a także wyprowadzimy psy na spacer!

Jakiś czas temu wśród wolontariuszy pojawił się pomysł, aby odwiedzać inne schroniska i wymienić się doświadczeniami na temat wolontariatu i promocji psów. Stąd powstał pomysł by nawiązać kontakt właśnie ze schroniskiem „Ciapek”. Okazało się, że sytuacja w hajnowskim schronisku jest bardzo trudna – przebywa w nim 145 psów, a schronisko regularnie odwiedza tylko trzech wolontariuszy. Dodatkowo placówka boryka się z problemem braku środków i rzeczy potrzebnych do funkcjonowania i opieki nad psami.

– Stąd szybka decyzja między wolontariuszami – musimy tam jechać i pomóc! – mówi koordynatorka wolontariatu w białostockim schronisku Justyna Januszyk – Dlaczego pomagamy? Wszyscy kochamy zwierzęta. Jesteśmy wolontariuszami, pomagamy psom. Jeśli możemy dać naszym kolegom z Hajnówki swoje ręce do pracy a psom pełne brzuchy i choć jeden Dzień Radości – to działamy!

Ogłaszamy też zbiórkę wśród białostoczan, którzy mogą przynosić dary do białostockiego schroniska (ul. Dolistowska 2) do 7 października. Wszystkie je zabierzemy ze sobą! „Ciapek” potrzebuje: karmy, kasz, makaronów, smyczy, obróżek, środków czystości, koców itp.

W „Ciapku” będziemy w godzinach 10-14.

Wolontariusze zachęcją też mieszkańców Białegostoku, a także Hajnówki i innych miejscowości, którzy mogliby na własną rękę przyjechać 8 października do hajnowskiego „Ciapka”,  by wspólnymi siłami podarować psiakom spacery!

Źródło : Wolontariusze i wolontariuszki

Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku 

Opracowanie : Jolanta Falowska
Podlaski Senior Białystok