Starsi białostoczanie w październiku uroczyście świętują Dni Seniora. Dziś (26 października) w Klubie „Senior+” w Białymstoku były tańce, piosenki oraz delektowanie się wypiekami przygotowanymi przez uczestników zajęć kulinarnych. Z seniorami w klubie spotkał się zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

 

dzień seniora

Dni Seniora w Klubie „Senior+” przy ul. Białej uroczyście obchodzone są w tym roku 26 i 27 października. Wspólne świętowanie to okazja do zaprezentowania nowych tańców, których seniorzy nauczyli się podczas zajęć tanecznych, oraz do zaśpiewania piosenek poznanych podczas zajęć muzycznych. Dzięki uczestniczkom zajęć kulinarnych seniorzy delektowali się wypiekami oraz przygotowanymi przekąskami. To również przede wszystkim integracja uczestników klubu.

Klub „Senior+” jest ośrodkiem wsparcia w formie klubu samopomocy przeznaczonym dla mieszkańców Białegostoku w wieku 60 lat i więcej, nieaktywnych zawodowo, zagrożonych wykluczeniem społecznym, w dużej mierze ze względu na wiek. Utworzony został 1 stycznia i funkcjonuje w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Powstał w centrum miasta przy ulicy Białej 13/33, na parterze w budynku z podjazdem dla wózków inwalidzkich.

Dzień seniora

Uczestnicy klubu – 112 białostoczan po 60. roku życia – biorą udział w różnego rodzaju zajęciach m.in.  teatralnych (seniorki przygotowały przedstawienie skierowane do przedszkolaków, które odwiedzały Klub „Senior+”, oglądały przedstawienie, tańczyły wspólnie z seniorkami, zwiedzały klub i ogród), plastycznych (prace seniorów prezentowane były w Warszawie podczas Senioraliów), muzycznych, tanecznych czy kulinarnych. Seniorzy biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach edukacyjnych i kulturalno-oświatowych, wychodzą do kina, na koncerty czy wystawy. Jeżdżą również na wycieczki m.in. do Giżycka, ale też w okolice Białegostoku: do Supraśla, Kopiska, Świętej Wody, Osowca, Muzeum Wsi. Starsi białostoczanie dużą wagę przywiązują do kondycji fizycznej, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach z fizjoterapeutą, ogólnousprawniających.

Klub działa od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek 8.00-17.00, wtorek–piątek 7.30-15.30. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 85 879 77 40, 85 879 77 41.

źródło: www.bialystok.pl   

Podlaska Redakcja Seniora Bialystok