Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na promocję książki „Dziewczyny” Leonardy Szubzda.

Spotkanie z autorką odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 września o godz. 16.00, w Kawiarni „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Fragmenty opowiadań odczyta sama autorka, która książkę zadedykowała „dziewczynom, które spotkała na swoich drogach”. Podczas spotkania teksty poetki zaprezentuje Teatr amatorski Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wieczór uświetni zespół poezji śpiewanej „Uzależnieni”.

Leonarda Szubzda jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką wielu tomików poetyckich, m.in: „Jeszcze idziemy” (1992), „Żałuję lasów i róż” (1994), „Tylko sady nas pamiętają” (1996), „Ile życia” (1998), „Między milczeniem a krzykiem” (2001), „Zwyczajne obcowanie” (2006), „cdn”(2013). Jej wiersze były publikowane w wielu almanachach i antologiach, drukowane na łamach czasopism w kraju i za granicą (m.in. w prasie polonijnej w Chicago i Nowym Jorku), tłumaczone na języki obce (angielski, białoruski, esperanto).

Jest laureatką wielu konkursów literackich, została też uhonorowana Złotą Buławą Hetmańską (1996), Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury (2012).

 Leonarda Szubzda jest stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego.

W wywiadzie  dla Podlaskiego Seniora powiedziała:

Dziś taki świat już nie istnieje. To, co mam w pamięci, to bezpieczeństwo i dom pełen miłości. Uwielbiałam świąteczne niedziele. Poranne msze, a potem rodzinne zasiadanie do skromnego stołu. Wspólne rozmowy, opowieści, a i też chleb z cukrem. Czas beztroski i pełen radości.

 

Jolanta Falkowska
Redakcja Senior Podlaski