Jeśli masz w domu niepotrzebne krawaty, apaszki lub biżuterię, przynieś je do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku (ul. Ciepła 40) i wrzuć do specjalnego pojemnika ustawionego w holu głównym uczelni.

W październiku, po zakończeniu zbiórki, zorganizowane zostaną warsztaty kreatywne upcyklingu, dzięki którym z zebranych przedmiotów zrobione zostaną wyroby o wyższej jakości. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz wsparcia potrzebujących dzieci.

Sztandarowe cele projektu:

  1. Promowanie postaw proekologicznych.
  2. Rozwój eko-wolontariatu.eko-wolontariat
  3. Edukacja na temat idei gospodarki w obiegu zamkniętym, w tym ZERO WASTE.
  4. Wsparcie potrzebujących dzieci.

Harmonogram działań w ramach eko-wyzwania:

Różnokolorowe krawaty i spinki do mankietów – pixabay.com

CZERWIEC – PAŹDZIERNIK: zbiórka krawatów, apaszek i biżuterii oraz akcja informacyjna w mediach i social-media

PAŹDZIERNIK – LISTOPAD: warsztaty kreatywne upcyklingu (pomysły na przetwarzanie/przeróbkę przedmiotów: podczas warsztatów uczestnicy pod okiem rękodzielników, artystów nadadzą niepotrzebnym lub uszkodzonym rzeczom drugie życie, podnosząc ich wartość, zapobiegając ich przekształceniu w śmieci.)

PAŹDZIERNIK – LISTOPAD: Wykład  „Krawat w roli głównej”

GRUDZIEŃ: gala charytatywna, podczas której odbędzie się aukcja licytacji wykonanych przedmiotów na rzecz wsparcia potrzebujących dzieci.

Inicjatywa jest częścią projektu pn. „Liderzy Eko-Zmian”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Szczegóły: https://wsfiz.edu.pl/inicjatywa-eko-wolontariatu-drugie-zycie-krawata/

Organizatorzy: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Klubu MBA WSFiZ, Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa.

Dominik Sołowiej