Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wyjątkową wystawę – „Ekspresja ciała” białoruskiej artystki Svetlany Lebed. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 stycznia o godzinie 18:00 w Galerii Spodki  przy ulicy Świętego Rocha 14.

 

Bogactwo ruchu, różnorodność form tanecznych, rytm i układ choreograficzny uchwycone przez obiektyw aparatu, widziane oczami fotografa. To blisko 40 prac czarno-białych i kolorowych, których głównym motywem jest taniec jako ekspresja ciała – elegancka i bezpretensjonalna, piękna, zawsze prawdziwa i szczera. Zaprezentowany na pracach taniec stanowi manifestację świata wewnętrznego, stanu ducha; wyraża strach, ból, radość, gniew, samotność i spokój… Jest sposobem na przekazanie czegoś, czego nie można wyrazić słowami.

Svetlana Lebed – fotograf freelancer. Jest członkiem Ludowego Klubu Fotograficznego „Grodno”. Uczestniczka kilku edycji Międzynarodowej Wystawy „Świat oczami kobiet” – Hajfa, (Izrael) i Międzynarodowego Biennale Fotografii „Portret nadmorskiego miasteczka 2014”- Połąga (Litwa). Zdobyła I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „4383 dni dzieciństwa” i III miejsce w Konkursie Młodych Fotografów „Jestem młody!” – Moskwa, 2015.

Wystawa będzie czynna do 23 lutego 2018 r.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740 37 15, galeria@woak.bialystok.pl.

 

(źródło i foto: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku)

 

Opracowanie : Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok