Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który przypada 1 października kawiarenka seniora odbędzie się w wyjątkowym miejscu i o innej godzinie. Nie w piwniczce Centrum Aktywności Społecznej a na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Nie o 11.00 tylko o 15.00

Wszystkich seniorów zamiast do Centrum Aktywności Społecznej zapraszamy 1 października  o godz.15.00 na  Stadion Miejski w Białymstoku. Zaplanowany wcześniej program kawiarenki „Między nami seniorami” poprowadzi Krzysztof Szubzda, dziennikarz, pisarz, człowiek kabaretu, konferansjer i trener właśnie na Stadionie. Temat jego wystąpienia to  „Kalambury, szarady i inne zabawy słowem dla seniorów. Dzięki językowi możemy się porozumieć, ale też wspaniale się bawić i rozwijać naszą pamięć oraz pobudzać intelekt. Słowa mają wielką moc, litery także. Dzięki nim można śmiać się i płakać. 1 października będziemy się słowami bawić.

Organizatorem kawiarenki jest Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlascy Seniorzy, którzy proponują też seniorom obejrzenie dwóch wystaw. Pierwsza to efekt działań literackich i plastycznych – zestaw kolaży, które powstały na warsztatach dla seniorów  „Sklejki poetyckie”. Druga to wystawa prac fotograficznych seniorów, które powstały na warsztatach ”Moje miejsce, moja tożsamość” pokazujących nasz region w obiektywie amatorów fotografowania 60+

Spółka Stadion Miejski  planuje też  tego dnia ciekawy program artystyczny muzyczno-taneczny oraz inne niespodzianki.

Spotykamy się 1 października o 15.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonecznej 1.  Wstęp wolny.  Można dojechać specjalnym autobusem dla seniorów o 14.00 spod Pałacu Branickich.  Zapraszamy:)

A wszystkim seniorkom i seniorom z okazji Europejskiego Dnia Seniora życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, uśmiechu i energii do działania:)

 

Podlaska Redakcja Seniora