15 października 2019 r.  o 18.00 zapraszamy na spotkanie z twórczością Edwarda Stachury. Jak zwykle spotkanie Klubu Czytelniczego Ex Libris odbędzie się w „Kwestii Czasu” w Białymstoku, Plac NZS 1. Wstęp wolny.

Jak zawsze przy kawie i przy książce spotykamy się z literaturą wartościową. Tym razem z bohaterem nieobecnym, ale nieodmiennie szczególnym.  Edward Stachura pisał o sobie „Jestem nie z tego świata”. Poeta, prozaik, tłumacz, autor i wykonawca piosenek, bard, człowiek wielu profesji i talentów. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci. Inne jego słynne zdanie brzmi: „Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej”.

W EX Librisie przypomnimy sobie jego twórczość. Czytajmy, wspominajmy, słuchajmy, oglądajmy… a potem o tym pogadamy. Naszym gościem będzie literaturoznawca dr Krzysztof Korotkich,  doskonale nam znamy z wcześniejszych spotkań Klubu.   Zapraszają jak zwykle Stowarzyszenie Szukamy Polski,   Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego  UwB, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Białystok Wschodzący Białystok. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok i podlaskisenior.pl

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakacja Seniora