Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza młodzież szkolną na “ferie na ludowo”, w skansenie, od 22 stycznia do 2 lutego 2018 r. Początek każdego spotkania o godzinie 10.00.

 

 

Pod dachem, oprócz zwiedzania zabytkowych wnętrz: warsztaty malowania makatek (takich jakie zdobiły dawniej wiejskie domy) i konkurs, podczas którego dowiemy się więcej o przedmiotach codziennego użytku sprzed lat. Ci, którzy na ich temat mają już wiedzę, mogą liczyć na nagrody.

Gdzie, jak nie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, można się spotkać oko w oko z sokołem albo innym skrzydlatym drapieżnikiem? Taka możliwość też będzie. A jeśli komuś mało kontaktu z przyrodą, może się przejechać zaprzężonymi w konie saniami lub bryczką (to zależy od pogody). No i na koniec, oczywiście ognisko, atrakcja bez względu na porę roku i aurę.

W tym roku Muzeum wzbogaciło się o trzy nowe zabytki. To stodoły z: Sannik, Redut i Czarnej Białostockiej. Najstarsza ma prawie sto pięćdziesiąt lat. Zapraszamy do zwiedzania, chociażby w czasie ferii.

 

 

Zgłoszenia – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Kontakt telefoniczny: (85) 74 36 082: 509 336 816

email: edukacja@skansen.bialystok.pl

(źródło i foto: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej)

Opracowanie: Lija Póljanowska

Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok