Koncertem „W stylu ekskluzywnego eklektyzmu” rozpoczął się w niedzielę (22.07) w Auli Magna Pałacu Branickich, X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej.

 

„Festiwal, któremu patronuje Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku jest pierwszą w regionie imprezą cykliczną, o międzynarodowym charakterze poświęconą profesjonalnemu wykonawstwu muzyki dawnej. Twórcą koncepcji i formy Festiwalu oraz jego Dyrektorem artystycznym od pierwszej edycji, w 2009 r. jest wybitna klawesynistka Anna Urszula Kucharska” – czytamy w programie.

 

Historyczne instrumenty lub ich rekonstrukcje oraz muzyka kompozytorów tworzących w VII i VIII wieku, przepięknie brzmi w zabytkowych wnętrzach Pałacu Branickich.

W czasie koncertu mogliśmy wysłuchać utworów Jana Sebastiana Bacha i Georga Friedricha Handla w wykonaniu kwartetu w składzie: Martyna i Adam Pastuszka – skrzypce barokowe, Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela barokowa i Anna Urszula Kucharska – klawesyn.

Najbliższy koncert odbędzie się 29.07. (w niedzielę), o godz. 19:00, również w Auli Magna w Pałacu Branickich. Wstęp wolny.

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok