W telewizji seniora TVS z przyjemnością przedstawiamy film przygotowany przez Radę Seniorów Gminy Supraśl.

We wrześniu 2020 roku  Supraśl miała  odwiedzić grupa seniorów z Gminy Puszcza Mariańska w powiecie żyrardowskim. Wszystko było przygotowane na przyjazd 30 osobowej grupy, która miała zwiedzić Supraśl, spotkać się z Radą Seniorów i poznać działania Rady. Pandemia i jej gwałtowny rozwój spowodowały odwołanie wizyty.

Niespodziewanie w początkach grudnia Rada Seniorów Gminy Supraśl otrzymała propozycję przygotowania filmu o Supraślu, Radzie Seniorów i działalności na rzecz seniorów w Gminie. Film miał być wirtualnym zapisem nieodbytej wyprawy seniorów z Puszczy Mariańskiej i materiałem przygotowującym ich przyjazd w połowie roku 2021 do Supraśla.

Film trwa 25 minut i zawiera 3 łączące się ze sobą sekwencje. Pierwsza część, to prezentacja walorów Supraśla i otaczającej miasto Puszczy Knyszyńskiej. Druga, to wypowiedzi osób najbardziej zaangażowanych powstanie i działanie Rady Seniorów oraz współpracę na forum regionalnym i krajowym. Trzecia to prezentacja różnych form działalności Rady Seniorów Gminy Supraśl i innych organizacji senioralnych w Gminie.

Aby obejrzeć film kliknij w zdjęcie poniżej:

Krzysztof Wolfram przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl

 

Produkcję filmu sfinansował w całości Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych w Puszczy Mariańskiej. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Krzysztof Wolfram,  zdjęcia i montaż  Piotr Ejsmont i Szczepan Skibicki.

 

Bożena Chmielewska
Podlaska Redakcja Seniorów Supraśl