Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza w weekend do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14 w niedzielę, 23 października 2022 r., o godz. 18:00, finisaż malarstwa Roberta Szczebiota – „Szkoda naszych łez”.

Mężczyzna stoi przy mikrofonie.

Twórczość Roberta Szczebiota – autora wystawy „Szkoda naszych łez”, której finisaż odbędzie się w niedzielę, 23 października 2022 r., o godz. 18:00, w Spodkach PIK, niezmiennie oscyluje wokół poczucia zagrożenia i straty, ale te niespokojne emocje okraszone są szczyptą humoru, a nawet infantylizacji. Obrazy z pogranicza jawy i sennych marzeń prowadzą widza przez oniryczne krainy, surrealistyczne pejzaże. Artysta nazywa swą twórczość eksperymentem – próbą łączenia klasycznego ujęcia malarstwa ze współczesnym stylem komunikacji wizualnej. Obrazy kierują w stronę przeciwstawnych pojęć, takich jak: radość – smutek, pompatyczność – rozrywkowość, wyrafinowanie – prostolinijność, poczucie straty i nadmiar. Wystawa była prezentowana w Spodkach PIK od 23 września.

W trakcie finisażu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na odgadnięcie symbolu łączącego prezentowane prace, a kilka wylosowanych kuponów zostanie nagrodzonych. Nagrodą za pierwszy wylosowany kupon z poprawną odpowiedzią będzie obraz z wystawy.

Na finisaż wstęp wolny.

Źródło: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok