Z okazji Dnia Kobiet Pracownia Działań Kulturalnych Stowarzyszenia KLANZA  zaprasza na Aktywną Kawiarenkę. Spotkanie odbędzie się  się z Dagmarą Bagińską, która przybliży nam taniec FLAMENCO  8.03.2019 (piątek) godz. 17.30  ul.Witosa 15B II piętro

 

Podczas spotkania odbędzie się pokaz tego niezwykłego tańca oraz warsztaty, na których będą mogli Państwo poznać podstawowe kroki flamenco oraz dowiedzieć się o jego stylach, charakterystycznych elementach i pochodzeniu.
Istotnym elementem tańca flamenco jest dobranie odpowiedniego stroju. Kobiety ubrane są w długie, kolorowespódnice lub suknie z falbanami. Dodatkowymi elementami są kwiaty, chusty i wachlarze. Mężczyźni natomiast zakładają koszulę i spodnie, jak również kamizelkę i apaszkę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni tańczą w butach na niskim, szerokim obcasie, dzięki czemu mogą wystukiwać rytm muzyki.
Zachęcamy zarówno Panie i Panów do zabrania na warsztaty wybranego atrybutu lub stroju w stylu flamenco.

Mile widziane: długie szerokie spódnice, koszule, apaszki, wygodne buty na małym, szerokim obcasie.

Dagmara Bagińska

Tancerka, choreograf i doświadczona nauczycielka tańca flamenco, od 2003 roku związana zawodowo ze Studiem Flamenco w Warszawie, gdzie niemal nieustannie szkoli szeregi pasjonatów flamenco.
W latach 2005-2007 przebywała w Sevilli – kolebce flamenco – gdzie pobierała nauki u hiszpańskich maestros takich jak Manuel Betanzos, Angel Atienza, Alicia Marquez, Pilar Ortega, Rafael Campallo czy El Torombo.
Uczestniczyła w spektaklu „Mi camino flamenco” wystawianym w 2005 roku w warszawskim Teatrze Komedia, występowała także jako solistka w pierwszym składzie Corazón Flamenco.
Poświęca się głównie nauczaniu, które jest dla niej źródłem nieustającej satysfakcji.
Potrafi zarazić pasją taneczną od pierwszych zajęć a także zachęcić do ciągłego rozwoju i przekraczania własnych granic w ruchu, ekspresji i technice tańca flamenco. Ma prawdziwą zdolność do obrazowego przekazywania swoich wizji i wie jak wydobyć z uczniów to, co najlepsze. Już teraz może pochwalić się świetnymi uczennicami, które swoją karierę zawodową także związały z flamenco.

Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie rozwija nowe miejsce na polskiej mapie flamenco , a w Studio Flamenco zajęcia prowadzi w trybie warsztatowym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY!

Centrum Aktywności Wielopokoleniowej PSPiA KLANZA Oddział Białostocki

więcej

Podlaska Redakcia Seniora Białystok
opracowała: Jolanta Falkowska