Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi starszych, przepisy związane z prawem spadkowym i darowiznami, jak porozumieć się między pokoleniami – to tematy zbliżającego się  Forum Seniora.

Kurier Poranny i Gazeta Współczesna zaprasza seniorów na kolejne, trzecie  Forum Seniora. Odbędzie się 9 kwietnia 2021 roku o godzinie 10.00. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 spotkanie zostanie przeniesione do internetu. Będą mogli obejrzeć je wszyscy zainteresowani.

Program spotkania jest ciekawy i na pewno zainteresuje seniorów. Wystąpią naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin:

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Naumnik – kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałami Chemioterapii Nowotworów Płuc Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku powie jak rozpoznać, że dana osoba zachorowała na koronawirusa i kiedy należy skontaktować się z lekarzem. Seniorzy dowiedzą się, jak leczy się chorych na COVID-19 w domu i w szpitalu i jakie są najczęściej powikłania choroby. Dowiedzą się, jak ważna jest szczepionka przeciw COVID-19.

O sposobach działania oszustów, bezpieczeństwie seniorów i jak nie dać się oszukać,  opowie mł. aspirant Marta Gawieńczyk z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej policji w Białymstoku.
Adwokat Urszula Zajko opowie o najważniejszych zagadnieniach związanych z prawem spadkowym (min. o testamentach, dziedziczeniu czy darowiźnie).
O problemach stomatologicznych seniorów i ich rozwiązywaniu i czy stres może „zjadać zęby”  będzie mówiła dr Iwona Iwanowicz z Dentico & Rehabilis Clinic – Centrum Stomatologiczno-fizjoterapeutycznego w Białymstoku.
Czy z bólem głowy można pójść do fizjoterapeuty? Na te pytanie odpowie Karol Gorzechowski, fizjoterapeuta z Dentico & Rehabilis Clinic – Centrum Stomatologiczno-fizjoterapeutycznego w Białymstoku. 

Wisienką na torcie forum będzie spotkanie z gościem specjalnym – prof. Jerzym Bralczykiem, polskim językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Ten wybitny naukowiec opowie, jak dogadać się między pokoleniami.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Jabłoński – redaktor naczelny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej – organizatorów forum.
Partnerami wydarzenia są: Marszałek Województwa Podlaskiego, PGE Obrót S.A., Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku i Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Więcej informacji o Forum Seniora udziela Ewa Szmarowska tel. 695 308 986, e-mail: ewa.szmarowska@polskapress.pl.

źródło: www.poranny.pl

red. Krystyna Cylwik
Podlaska Redakcja Seniora Białystok