W dzisiejszym świecie coraz chętniej korzystamy z zabiegów z zakres medycyny estetycznej. Każdy z nas pragnie wyglądać zdrowo i młodo, dlatego już teraz warto poznać efekty fotoodmładzania. Jest to zabieg niezwykle popularny wśród kobiet na całym świecie! Pamiętajmy o tym, że musi zostać przeprowadzony pod czujnym okiem specjalisty, który doskonale wie, jak spełnić nasze oczekiwania. Czym jest fotoodmładzanie? Gdzie znajdziemy najciekawsze usługi tego typu?

Czym jest fotoodmładzanie?

Warto zauważyć, że fotoodmładzanie Wrocław jest innowacyjnym zabiegiem, który ma za zadanie zredukować rumień, przebarwienia, wyleczyć trądzik i zamknąć naczynka. W tym wypadku stosuje się nowoczesne urządzenia medyczne, które bazują na sprawdzonych technologiach. Emitują one impulsy światła, docierające do głębokich warstw skóry oraz pochłaniane przez barwniki znajdujące się w melaninie lub w naczyniach krwionośnych.

Fotoodmładzanie we Wrocławiu doskonale spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów! Jak przebiega ten zabieg? Efekty, jakie można uzyskać, to z pewnością:

  • Regeneracja tkanki – dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu nasza skóra uzyskuje młodzieńczy i zdrowy wygląd. Ogromne znaczenie ma to, że większa produkcja kolagenu przekłada się na ogólną poprawę tekstury skóry i zredukowanie zmarszczek.
  • Stymulacja kolagenu – specjalne światło emitowane przez urządzenie podczas zabiegu penetruje naszą skórę i dociera do skóry właściwej. Stymulacja kolagenu daje wiele pożądanych efektów, które są doceniane przez klientów.
  • Zredukowanie przebarwień – przebarwienia często odbierają nam pewność siebie, na szczęście można się ich pozbyć za pomocą fotoodmładzania. Po zabiegu dochodzi do ściemnienia zmian, a potem ich złuszczenia. Ostatecznie skóra staje się jaśniejsza i uzyskuje jednolity kolor.
  • Regulacja naczyniowa – wsparcie w regulacji naczyniowej także jest niezwykle ważne w procesie fotoodmładzania skóry. Rozszerzone naczynka są mniej widoczne, a my możemy cieszyć się ładniejszą cerą każdego dnia. Co ciekawe, fotoodmładzanie to ciekawy zabieg profilaktyczny, który jest polecany dla skóry wrażliwej i naczyniowej.

Impulsy światła mają na celu odnawiać tkanki skórne i pobudzać je to produkowania nowych włókien kolagenowych. Ta metoda sprawia, że skóra staje się młoda i piękna.

Odczucia podczas zabiegu

Profesjonalne fotoodmładzanie wykonywane jest przez specjalistów w gabinecie medycyny estetycznej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie Femininity.plJaki odczucia mogą nam towarzyszyć podczas zabiegu? Trzeba się liczyć z różnymi odczuciami, jednak najczęściej są one dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Najwięcej osób odczuwa przykładowo lekkie ciepło, mrowienie, drobne ukłucia, czy też ucisk i napięcie na skórze. To całkowicie normalne zjawiska, których nie należy się obawiać. Dodatkowo możemy widzieć błyski i odczuwać lekkie migotanie światła, co ustępuje po zabiegu. Atutem jest to, że stosowane urządzenia mają zaawansowane systemy chłodzenia. Dzięki temu zmniejszony zostaje dyskomfort klienta, a technologia jest bezpieczna dla każdego typu skóry.

Istotne jest to, że fotoodmładzanie, tak jak każdy zabieg medycyny estetycznej, ma kilka przeciwwskazań. Z takiej propozycji nie skorzystają kobiety w ciąży, osoby z chorobami skóry, otwartymi ranami, cierpiący na epilepsję, nadciśnienie itp. Oczywiście te kwestie omówimy ze specjalistą podczas pierwszej konsultacji. Faktem jest, że fotoodmładzanie daje wiele unikalnych efektów!