Jeśli przyjdzie taki dzień, kiedy nie będziemy mogli być razem, zatrzymaj mnie w swoim sercu, zostanę tam na zawsze. 

„Imieniny Jana”

Nie, nie, kochani, nie rozpaczajcie. Nie chodzi o bardzo smutne wydarzenia. To jedynie odnośnik do trwającej już ponad rok sytuacji pandemicznej. Nie mogliśmy być razem, ale wierzymy, że zachowaliście nas w sercu i na pewno zostaniemy tam na zawsze. Ale ze mnie zarozumialec. 

Cóż, 8 kwietnia minął rok od naszego jubileuszu 10-lecia i tylko raz spotkaliśmy się z naszymi wiernymi widzami. I to w ograniczonej liczebności, wiadomo z jakich powodów. Wszyscy na pamięć znamy zasady DDM. Ale senior to taka jednostka, która potrafi czasami obrócić smutek w dowcip. Zresztą, szczerze mówiąc, boję się ludzi bez poczucia humoru. Bo jeszcze żywi, a już sztywni. A humor czasem jest lepszy od niejednego medykamentu.

Większość spośród nas uważa, że senior to ktoś, kto ma 70 lat. Emerytura, to czas na zajęcia anty izolacyjne, realizację planów, pasji, marzeń, zaspokajanie własnych potrzeb. Oczywiście, pomoc dzieciom, opieka nad wnukami, ale wszystko powinno być w odpowiednich proporcjach. Nie zapominajmy również o najcenniejszym skarbie, jakim jest nasze zdrowie, bo to skarb bezcenny. 

Wracając do tytułu artykułu, właśnie nasza grupa kabaretowa, co tu ukrywać, seniorska (z jednym wyjątkiem), jest przykładem nieustającej energii, pozytywnego stosunku do świata, nie zawsze dla nas przyjaznego, radości, uśmiechu, muzyki, śpiewu, tańca, dowcipu, dystansu do siebie. Po prostu dziewięcioro wspaniałych. Nas nie chwalą, to sami się pochwalimy. Nie ukrywam, były smutniejsze momenty, kiedy w ogóle się nie spotykaliśmy, ale od czego jest technika? Od pewnego czasu próby stały się już normą z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Pandemia pokrzyżowała plany kolejnej premiery, ale co się odwlecze… Tak więc skupiliśmy się na przygotowaniach do nagrania drugiego CD. Wkrótce zajawka na YouTube. Nie zniknęliśmy całkowicie z przestrzeni publicznej. Przed Bożym Narodzeniem, w grupie pięciorga osób, z moim udziałem, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zbudował atmosferę świąt, publikując online kilka opowieści wigilijnych. Nasza grupa, również online, zaprezentowała piękną kolędę, wprowadzając wszystkich w cudowny nastrój świąteczny.

Akcentem wizualnym artykułu niech będzie kilkanaście zdjęć przypominających nasze poprzednie popisy. Zdjęć jeszcze niepublikowanych. Bez względu na istniejącą – gorszą, czy lepszą – sytuację, proszę Was Koleżanki i Koledzy, pamiętajcie – nie przestajesz się dobrze bawić, kiedy się starzejesz, starzejesz się, gdy przestajesz się dobrze bawić! Na koniec zażartuję – bądźmy sobą, porąbanych też lubią. Buźka dla wszystkich.

Zdjęcia: Anna Reglińska, Andrzej Konopka, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Aby obejrzeć galerię kliknij w zdjęcie poniżej:

1/10
„Miłość nie liczy lat
„Miłość nie liczy lat"
„Grunt to rodzinka
„Grunt to rodzinka"
„Przebojem przez życie
„Przebojem przez życie"
„Polak na wakacjach
„Polak na wakacjach"
„Polak na wakacjach
„Polak na wakacjach"
kankan podczas 10-lecia
kankan podczas 10-lecia
„Służba zdrowia
„Służba zdrowia"
„Służba zdrowia
„Służba zdrowia"
„Imieniny Jana
„Imieniny Jana"
„Biesiada Kolneńska
„Biesiada Kolneńska"

Eugeniusz Regliński
Podlaski Senior Redakcja Kolno