Fraszka Tamary Rusaczyk z Bielska Podlaskiego zwyciężyła w konkursie „Senior dla seniora” organizowanym przez Wydział Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji i Polskie Radio Białystok. Fraszka została nagrana przez  laureatkę w studiu radiowym i będzie emitowana na antenie Radia Białystok.

Tamara Rusaczyk (w środku) w Polskim Radiu Białystok
dyplom konkursie „Senior dla seniora”

Oto fraszka:
„Senior to kąsek taki,
Że za niego biorą się
cybercwaniaki,
Co we wnuczka, policjanta się przebierają
I oszczędności życia
Seniorom zabierają.
Lecz Senior ma moc –
Jest odważny i kumaty,
By oszusta wsadzić za kraty”

 

Laureatka w studiu radiowym

A to, co mówi o konkursie i swoim zwycięstwie laureatka:
„Nasz UTW efektywnie współpracuje z Wydziałem Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. To od nich dowiedziałam się o konkursie i zostałam zdopingowana do udziału. Nie spodziewałam się, że zostanę zwycięzcą. Każdy sukces cieszy. Pomimo pandemii zostałam uhonorowana w siedzibie Polskiego Radia Białystok,  gdzie przybyli policjanci z fotoreporterem i osobiście podziękowali, wręczyli dyplom, nagrody z Wojewódzkiej Komendy Policji i Radia Białystok. Moja fraszka została nagrana w studio i będzie emitowana. Była to niesamowita przygoda, odskocznia od odosobnienia w dobie Covidowej oraz wewnętrzna satysfakcja, że jestem jeszcze przydatna w społeczeństwie. Organizacja konkursu świadczy o tym, że pomimo wszystko o Seniorów się troszczy i dbają o jego bezpieczeństwo” – powiedziała Tamara Rusaczyk.

Tamara Rusaczyk jest prezeską Bielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współpracuje też z Podlaską Redakcją Seniora.

Serdecznie gratulujemy.

                                                                                                               Tamara Rusaczyk
Podlaska Redakcja Seniora Bielsk Podlaski
Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora