„Fundamenty 2020” to druga edycja wydarzenia kulturalnego organizowanego w dniach 1–3 września przez Stowarzyszenie Fundamenty we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury oraz Operą i Filharmonią Podlaską.

Fundamenty 2019

Fundamenty to przedsięwzięcie, które jednoczy różnorodnych artystów naszego regionu, tworzy możliwość ich prezentacji i promocji. Skupia się ono wokół fundamentalnej potrzeby człowieka – wyrażania siebie. Fundamenty to również samo miejsce finału przedsięwzięcia, czyli zabytkowe mury starego amfiteatru, mieszczące się na wzgórzu obok Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej w Białymstoku.

Harmonogram:

1 września, Spodki PIK – fundamenty: muzyka
2 września, mury starego amfiteatru, OiFP (w razie niepogody – Spodki PIK) – fundamenty: słowo
3 września, Spodki PIK – fundamenty: dramat

fundamenty: muzyka 

1 września odbędzie się dzień muzyczny Fundamentów. Przyjmie on formę koncertu otwarcia, na którym pojawią się różnorodne gatunki muzyczne: blues rock, rock alternatywny, muzyka elektroniczna: techno i noise. Wykonawcy to młodzi, obiecujący muzycy, wszyscy pochodzący z regionu. W gronie wykonawców znajdzie się m.in.: zespół DOTS – laureat Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, jeden z najbardziej obiecujących białostockich zespołów ostatnich lat.

fundamenty: słowo

2 września odbędzie się część główna Fundamentów — otwarte spotkanie artystów i pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Zgodnie z ideą udział jest nieodpłatny, a do grona występujących przyjęto wszystkich chętnych. Każdy może zgłosić chęć udziału i z poziomu sceny podzielić się ulubionym fragmentem prozy, wierszem, piosenką itp.

fundamenty: dramat

3 września odbędzie się dzień teatralny Fundamentów. Przy jego organizacji organizatorzy podjęli współpracę z młodymi reżyserami i aktorami Akademii Teatralnej w Białymstoku. Tego dnia goście obejrzą serię krótkich spektakli z repertuaru Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego.

Więcej szczegółowych informacji na stronie wydarzenia na Facebooku:  tutaj

(źródło i foto:Podlaski Instytut Kultury)

opracowanie: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok