Gimnastyka korekcyjna  kojarzy się nam często z wadami postawy u dzieci. To pojęcie jest jednak szersze i dotyczy również osób dojrzałych. Gimnastyka korekcyjna senioralna jest taką formą ćwiczeń, w której dążymy do poprawy tego, co przez całe życie zaniedbaliśmy.

Poprzez różnorodne ćwiczenia fizyczne z zaangażowaniem wszystkich stawów, mięśni i kręgosłupa.   uzyskujemy polepszenie  stanu zdrowia. Dzięki temu dbamy o  zachowanie sprawności fizycznej, wyhamowanie procesów starzenia się organizmu a co za tym idzie poprawienie ogólnej aktywności życiowej.

(foto: pixabay)
Ćwiczenia – rozciągające, oddechowe, izometryczne, koordynacyjne – nie  mogą być jednak zbyt siłowe. Ruch musi być odpowiednio dawkowany, w zależności od możliwości zdrowotnych i kondycyjnych. Gimnastyka pomaga nam radzić sobie  z niedogodnościami z racji wieku i różnych schorzeń, poprawia wygląd sylwetki,sprawność i kondycję fizyczną.

Nie można tu pominąć aspektu  psychicznego. Gimnastyka poprawia humor, sprzyja dobremu  samopoczuciu a miła i przyjazna atmosfera  grupy wprowadza wszystkich w dobry nastrój.

Zachęcam wszystkich seniorów do aktywności fizycznej. Poświęćmy odrobinę czasu dla siebie, a będzie nam łatwiej pokonywać  trudy dnia codziennego.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla seniorów  pod patronatem Stowarzyszenia Akademii Plus 50  odbywają się w poniedziałki godz. 16 -17 , w klubie Miraż na ul. Kozłowej 4
(osiedle Białostoczek).

                                                                                  Halina Wiszowata
Podlaska  Redakcja Seniora Bialystok