Sejneński projekt „Głosy naszego miasta” w ramach programu „Seniorzy w akcji ” jest realizowany w Sejnach do czerwca 2018. Realizatorami projektu  są: Miejska Rada Seniorów w Sejnach, Stowarzyszenie Origo i Archiwum Miejsko-Gminne. Projekt  został dofinansowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

fot: Justyna Kulikowska

 

W Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się pierwsze ze spotkań „Kawiarenki wspomnień” poświęconej  opowieściom o przeszłości Sejn. Zgromadzeni licznie seniorzy wspominali miasto z czasów ich dzieciństwa i wczesnej młodości. Moderatorami spotkania byli inicjatorzy projektu-  Wanda Czarniewska z Miejskiej Rady Seniorów,  Justyna Kulikowska, przedstawicielka Stowarzyszenia „Origo” oraz  Marcin Pawlukiewicz, animator kultury, realizator wielu projektów filmowych i fotograficznych. Na żywo zagrał młodzieżowy zespół muzyczny „Retrospekcja”.

W ramach projektu odbędzie się cykl międzypokoleniowych warsztatów multimedialnych, digitalizacji zdjęć archiwalnych oraz plastycznych

 

 

Justyna Kulikowska

Świetlica Środowiskowa w Sejnach