Rozwija się współpraca Kapeli Miód na Serce z zespołem folklorystycznym Maryna działającym w Klubie Seniora w Łomży.


Dwa razy spotkaliśmy się, mieliśmy okazję bliżej się poznać i przedstawić nasze programy. Niedawno gościliśmy kapelę w naszym klubie a 20.11.2017 byliśmy na potańcówce zorganizowanej przez kapelę pod hasłem: „Grajta grace” w restauracji Stara Waciarnia.

Na program składały się :
– muzyka i taniec na żywo,
– nauka tańców ludowych,
– poczęstunek kuchni regionalnej.
Grali: – Kapela Miód na serce.
         – Kapela kurpiowska z Kadzidła.
         – Zespół Maryna z Łomży
Bawiło się 170 osób, w różnym wieku. Muzyka zintegrowała trzy pokolenia. Nie ma to jak tradycyjna muzyka ludowa na żywo ! Wszyscy doskonale się bawili, było gwarno i wesoło, szczególnie w czasie nauki tańców. Chwilami brakowało miejsca na parkiecie gdy pary wywijały z przytupem polki i oberki. Doskonała i efektywna rehabilitacja dla seniorów, przy dźwiękach muzyki, czyli po prostu – muzykoterapia!
Serwowano przysmaki kuchni kurpiowskiej: pierogi i  kołduny. Oczywiście nie mogło zabraknąć odpowiednio doprawionego smalcu i ogórków kwaszonych. Najedzeni, wytańczeni, rozśpiewani i rozbawieni ruszyliśmy do domów. Czekamy na następne spotkanie, tym razem w Klubie Seniora, co niebawem nastąpi. Mogę śmiało powiedzieć, że „zakolegowaliśmy się ” z Kapelą.
Ja też tam byłam miód, wino piłam i fajnie się bawiłam. A tak na serio, było super !
Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża