Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce nawiązało współpracę kulturalną z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie. Jednym z pierwszych efektów tej współpracy było Spotkanie Opłatkowe Świąteczne 5 stycznia 2020 r. w Grodnie.


Dojechaliśmy przez granicę bez problemów, trochę kłopotu było z odnalezieniem ulicy Horodniczańskiej, ponieważ dookoła były z ruchem jednokierunkowym, ale w końcu trafiliśmy.

Gości przywitała Rektor UTW Barbara Fustoczenko, oprócz nas była Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie, Prezes Stowarzyszenia i ksiądz kościoła katolickiego.
Potem było wzruszające dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, jak to w zwyczaju i występ chóru. Piękne pieśni, kolędy w wykonaniu ponad trzydziestoosobowego chóru robiło wrażenie.
Był też czas na posiłek przy suto zastawionym stole, śpiewanie kolęd i popularnych polskich piosenek przy akompaniamencie akordeonisty i rozmowy.

Zaprosiliśmy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Grodna z rewizytą na Spotkanie Noworoczne do Sokółki, które zaplanowaliśmy na 18 stycznia.
A więc do zobaczenia w Polsce.

(zdjęcia: Lila Asanowicz)

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka