„Gwiazdka z nieba”- pod takim tytułem już po raz 18 w kościele oo. Kapucynów odbył się koncert organizowany przez Magdę Synoff – instruktorkę pracującą
w Młodzieżowym Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

Prowadzi tam zajęcia wokalne w różnych grupach wiekowych od przedszkola do gimnazjum. Oprócz rozrywki, jaką zapewnili nam wykonawcy, odbyła się zbiórka pieniędzy na wsparcie świetlicy ,, Promyczki”, która funkcjonuje przy tej parafii.

Jak każdego roku w koncercie obok młodych wykonawców wystąpił gość specjalny wokalistka Agnieszka Gorączkowska. Przez kilka lat związana była z chórem,, Trzecia Godzina Dnia”, współpracowała z Mieczysławem Szczęśniakiem i wieloma gwiazdami jak: Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Janusz Panasewicz i Irena Jarocka. W czasie koncertu wykonywane były kolędy i piosenki o świętach a wśród nich kolęda łomżyńska, do której słowa napisał Mirosław Robert Derewońko dziennikarz pracujący w lokalnych mediach.

,, Muzyka sprawia ludziom ogromną przyjemność, wiara przenosi góry a piosenki które są często śpiewane po prostu żyją”. Wszyscy wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami za piękny śpiew, ale owacje na stojąco otrzymali młodzi wykonawcy, kiedy zaśpiewali wspólnie z zaproszonym gościem pieśń pt.,, Błogosław duszę moją.”

Była to prawdziwa uczta dla duszy. Do usłyszenia za rok!

Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża