Po wakacyjnej przerwie, pod koniec września, rozpoczął się drugi cykl wykładów „Historia piękna, czyli jak rozumieć język sztuki”, cieszących się wielką popularnością wśród miłośników sztuki.

A wszystko za sprawą prowadzącej je dr Olgi Kłosiewicz, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistki w zakresie filozofii i estetyki, która interesująco przedstawia najważniejsze przemiany zachodzące w sztuce na przestrzeni dziejów. A także wpływ religii, polityki i obyczajów danego okresu na sztukę i jej twórców.

Ostatnie spotkanie, odbyło się 30.09.i zatytułowane było: „Barok- religijna ekstaza, świecka fascynacja detalem: Katolickie południe”. Poznaliśmy różnice pomiędzy sztuką Renesansu i Baroku, technikę jej tworzenia oraz największych twórców tego okresu i ich dzieła: Michała Anioła, Tycjana, Caravaggio, Murillo, Velazgueza, Rembrandta.

Oto kalendarz najbliższych wykładów:

7.10.2018 – „Barok –Protestancka północ”,

21.10.2018 – „Monumentalizm i wzniosłość”

4.11.2018 – „Modernizm – Zwierciadło przechadzające się po gościńcu”.

Warto w nich uczestniczyć aby pogłębić lub poznać kierunki w sztuce.

Spotkania odbywają się w Galerii Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2, w niedzielę , w godz. 13:00- 15:30. Koszt zajęć: 10 zł,; z Kartą 60 + – 5 zł.

(foto: Maria Beręsewicz)

 

Maria Beręsewicz

 Podlaska  Redakcja Seniora Białystok