Wielokrotnie nagradzani recytatorzy z 14 województw zaprezentują się przed białostocką i podlaską publicznością już 23 i 24 marca 2024 roku w Akademii Teatralnej i Uniwersyteckim Centrum Kultury. OKR im. Doroty Radomskiej to nie tylko festiwal słowa, ale również piosenki aktorskiej i autorskiej oraz poezji śpiewanej. 

plakat

 

Uczestnicy konkursu już w piątek spotkają się w Fundacji Pracownia Teatralna Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej przy ul. Mickiewicza 71a w Białymstoku, aby wyruszyć do Supraśla, do legendarnego już Teatru Wierszalin, gdzie będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. To ważna część przygotowań do prezentacji konkursowych, które będzie można oglądać niemal przez całą sobotę w Akademii Teatralnej przy ul. Sienkiewicza 14 w Białymstoku na Sali Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. 

Dzięki wsparciu wielu partnerów, wśród których jest m.in. Województwo podlaskie (podlaskie.eu), Miasto Białystok (www.bialystok.pl),

Uniwersytet w Białymstoku, Książnica Podlaska, Teatr Kamienica w Warszawie, Nie Teatr w Białymstoku i wspomniana już Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku czy firma Aquarius, wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny.

Wejściówki można rezerwować wypełniając krótki formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/hFBn7YBpLCCmXYi4A 

W niedzielę, 24 marca organizatorzy zapraszają do Uniwersyteckiego Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się koncert galowy reżyserowany przez Michała Kurka – aktora znanego z wielu ról telewizyjnych i filmowych oraz ze sceny Teatru Polskiego w Warszawie. Po koncercie zostaną wręczone nagrody OKR im. Doroty Radomskiej, przyznane przez wybitne jury w składzie: Justyna Sieńczyłło, Sylwia Achu, Artur Dwulit, Krzysztof Korotkich, Paweł Szymański. 

źródło: Fundacja Pracownia Teatralna pracowniateatralna.pl ul Mickiewicza 71A, 15-213 Białystok, 602 408 859 e: justyna@pracowniateatralna.pl, pawel@pracowniateatralna.pl NIP: 966-21-47-652

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok