27 września 2020 roku ponad stu mieszkańców Gminy Supraśl w wieku 60+ zjechało do Kopnej Góry na I Zlot Seniorów. Były reprezentacje miejscowości: Grabówka, Zaścianki, Henrykowo, Karakule, Ogrodniczki, Ciasne, Supraśl i Cieliczanka. 

przywitanie przez Krzysztofa Wolframa

Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl Krzysztof Wolfram powitał nas w miejscu szczególnym – w Miejscu Pamięci Powstańców Listopadowych, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Następnie pan Krzysztof Łaziuk z Nadleśnictwa Supraśl opowiedział o tym, jak powstał cmentarz i pomnik, a także oprowadził chętnych seniorów po Arboretum i pokazał Małe Muzeum Historii Puszczy Knyszyńskiej.

Autokary przewiozły nas na polanę Kopna Góra, gdzie Nadleśnictwo Supraśl przygotowało tereny rekreacyjne – ogromną wiatę i miejsce na ognisko. Tu seniorzy zostali poczęstowani gorącym bigosem, przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach oraz dostali kiełbaski, które upiekli nad ogniskiem. Wspólną zabawę rozpoczął występ zespołu „Jarzębina” z Karakul. Pan Marcin grał na akordeonie, panie w pięknych strojach ludowych zaśpiewały kilka piosenek, a potem śpiewaliśmy wszyscy razem. Trudno było usiedzieć przy takiej muzyce, więc mimo kropiącego deszczu wiele osób ruszyło do tańca. Bawiliśmy się świetnie. Spotkał się tu z nami gospodarz gminy – burmistrz Radosław Dobrowolski. Obiecał seniorom, że takie imprezy będą organizowane częściej.

przywitanie seniorów

I Zlot Seniorów Gminy Supraśl zorganizowany został jako inicjatywa lokalna w ramach projektu „Senior Lider Obywatel”, prowadzonego przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Radę Seniorów Gminy Supraśl. 

Za wsparcie dziękujemy Nadleśnictwu Supraśl, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Grupie Ratowniczej „Nadzieja”, Zakładowi Mięsnemu „Pelikan”.

Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim seniorom, którzy wzięli udział w zlocie, za świetną zabawę!

foto: Irena Dmitruk (kolaż), pozostałe Bożena Chmielewska

Bożena Chmielewska i Jadwiga Romanowska
Podlaska Redakcja Seniora Supraśl