Możliwości finansowania działań rad seniorów, to wiodący temat III Forum Podlaskich Rad Seniorów. 

tablica

11 marca 2021 roku w godzinach 11.00 -13.00 odbędzie się III Forum Podlaskich Rad Seniorów. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele rad seniorów z województwa podlaskiego.  Organizatorzy zaprosili  także szczególnych gości. 

Zaproszenie przyjęła Pani Krystyna  Lewkowicz – Przewodniczącą Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS). Powie słuchaczom o działaniach i inicjatywach OPS, o dwóch wielkich wydarzeniach senioralnych tj. uchwale Senatu RP pt. „W 45 lecie UTW” oraz o VI sesji OPS, który po 4 letniej emigracji wrócił pod dach Parlamentu. Omówi też ciekawy przykład finansowania Warszawskiej Rady Seniorów  do natychmiastowego wdrożenia w innych regionach.

Jeżeli chcesz zobaczyć zapis obrad VI Sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów: kliknij


Drugie zaproszenie na Forum przyjęła  pani  Barbara Szafraniec – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Powie o głównych problemach i wyzwaniach, które stoją przed radami seniorów w Polsce oraz o wartości współpracy rad.

Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich członków rad seniorów z naszego województwa oraz zainteresowanych przedstawicieli samorządów i grup inicjatywnych, które myślą o powołaniu rady seniorów. Zgłoszenie udziału w forum należy przysłać do dnia 9 marca 2021  roku pod adresem: owprs2020@gmail.com. Osoby deklarujące udział w Forum otrzymają mailem link do spotkania i będą mogły wziąć udział w spotkaniu i dyskusji.

Przed Forum zachęcamy do zapoznania się z materiałami:

– artykuł p. Krystyny Lewkowicz, Przewodniczącej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów o VI sesji plenarnej – tutaj

– artykuł p. Barbary Szafraniec, Przewodniczącej Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów –  tutaj

– deklaracja programowa OPS – tutaj

Rady seniorów w Polsce odgrywają coraz większą rolę w polityce senioralnej samorządów. Jednak ciągle potrzebna jest systematyczna edukacja, wymiana dobrych praktyk oraz integracja i wsparcie. Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów stara się te potrzeby zaspokoić 

Krystyna Cylwik
 Podlaska Redakcja Seniora Białystok