Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do udziału w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”, organizowanego w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Plakat Festiwalu

Sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na przeprowadzenie festiwalu, w związku z tym także  Turnieju Jednego Wiersza w tradycyjnej postaci, z udziałem poetów i poetek, dla których to spotkanie i możliwość prezentacji własnej twórczości były niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na formułę on-line – wyjaśnia Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. I dodaje: – Dobrą stroną takiego rozwiązania jest możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców, ponieważ wiersze zgłoszone do konkursu, zostaną zaprezentowane na stronie internetowej naszej biblioteki.

Warunkiem wzięcia udziału w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja” jest przesłanie jednego, niepublikowanego wcześniej i nie zgłoszonego do innych konkursów, utworu poetyckiego w języku polskim, na adres e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl w temacie e-maila wpisując: TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA oraz wypełnić oświadczenie (do pobrania na stronie ksiaznicapodlaska.pl). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa
7.02.2021 r. 

Zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: ksiaznicapodlaska.pl. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Agata Puchalska – dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Eligiusz Buczyński – poeta i pomysłodawca Turnieju Jednego Wiersza oraz Justyna Sawczuk – redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie”. Równorzędną nagrodę (tzw. nagrodę publiczności) przyznają wszyscy ci, którzy wezmą udział w głosowaniu, przeprowadzonym drogą elektroniczną. 

Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w nieregularniku „Epea. Pismo literackie”.
Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.
Regulamin i oświadczenie dostępne są na stronie internetowej: ksiaznicapodlaska.pl. 

Organizatorzy:

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat. 

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”. 

Program Festiwalu- kliknij

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

 

opracowanie: Lija Półjanowska 
Podlaska Redakcja Seniora Białystok