Tradycyjnie, po raz kolejny, witamy lato podczas obchodów święta naszego patrona, Jana z Kolna.

W sobotę, 23 czerwca, dopisała pogoda. Dopisało też wielu wykonawców, zarówno miejscowych działających pod auspicjami Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, jak i zaproszonych nietuzinkowych gości.

Od godz. 17:00 trwało radosne, kolorowe spotkanie z udziałem miejscowej publiczności oraz wielu przyjezdnych  – wszak Kolno znajduje się na trasie Warszawa-Mazury. Wszyscy emocjonowali się występami wokalnymi, muzycznymi, kabaretowymi i tanecznymi do późnych godzin nocnych. Wiele radości swoim rodzicom i dziadkom sprawiły najmłodsze grupy dziecięce, które przed  wakacjami popisały się swoim całorocznym dorobkiem artystycznym.

Podobny entuzjazm wywołał 40-minutowy występ miejscowej grupy kabaretowej Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Jak zwykle, zespół ten, o ugruntowanej pozycji, znany nie tylko w regionie, ale też poza województwem podlaskim, rozbawił publiczność. Bawiło się też liczne grono seniorów, radując się żywiołowym przekazem Dziewczyn z Plusem i pomysłem na szczęśliwe życie bez względu na metrykę.

Nie będę ukrywał, że głównym bohaterem wieczoru była grupa Kombi z jej liderem Grzegorzem Skawińskim na czele. To również były nasze, starszych juniorów, klimaty. Wspomnę tylko jeden z hitów: „Słodkiego, miłego życia” i wszystko jasne. A nasi seniorzy dali kolejny przykład na to, że potrafią cieszyć się, radować, rozwijać intelektualnie, zwiedzać, zawierać nowe znajomości, dopingować swoje wnuki i oklaskiwać ich osiągnięcia, bawić się, wracać myślami i aktywnością fizyczną do klimatów młodzieńczych.

 2 lipca będą się popisywać swoją sprawnością fizyczną i zręcznością. Oby pogoda nie spłatała nam brzydkiego figla, ale zawsze znajdziemy jakieś wyjście satysfakcjonujące wszystkich zainteresowanych. Zresztą ktoś powiedział, że zawsze są dwa wyjścia. A poza tym na naukę, miłość i marzenia nigdy za późno! Pozdrawiam wszystkich aktywnych, i nie tylko, moich rówieśników.

I życzę wspaniałego lata, które rozpoczęły Imieniny Jana z Kolna.

Eugeniusz Regliński
współpracownik Podlaskiej Redakcji Seniora z Kolna