Zapraszamy do Punktu Informacji dla Seniorów (PINSE), który powstał z inicjatywy Podlaskiej Redakcji Seniora i Stowarzyszenia Szukamy Polski i  działa w Centrum Aktywności Społecznej(CAS) w Białymstoku.15 maja o 10.00  odbędzie Seminarium „Informacja dla Seniora w Białymstoku” i  prezentacja działania PINSE.

Ideą PINSE  jest udzielanie seniorom informacji o tym, co aktualne, ważne i wartościowe dla starszych mieszkańców Białegostoku. Chodzi nam o rozpropagowanie działalności PINSE wśród białostockich organizacji i instytucji, które pracują na rzecz seniorów i organizują dla starszych mieszkańców Białegostoku spotkania, wydarzenia, warsztaty i różne formy aktywności. We wtorek 15 maja organizujemy  seminarium „Informacja dla Seniora w Białymstoku” z udziałem zaproszonych instytucji. Seminarium połączone będzie z debatą o formach informowania  o swoich działaniach i efektach organizowanych wydarzeń, korzyściach planowania działań komunikacyjnych i kształtowaniu partnerstwa w dziedzinie informacji. Zależy nam, aby jak najwięcej informacji docierało systematycznie do PINSE a później trafiało do mieszkańców Białegostoku – poprzez osobistą wizytę w PINSE, poprzez stronę internetową i telefonicznie.

 Na seminarium chcemy też przedstawić ankietę potrzeb Seniora w Białymstoku i jej wstępne wyniki.Goście seminarium będą mogli zobaczyć Punkt Informacji dla Seniorów, poznać adres Centrum Aktywności Społecznej, dowiedzieć się o zasadach pracy i obiegu informacji a także zastanowić się nad najbardziej efektywnymi formami współpracy.

Dodatkowo chcemy przygotować uczestników warsztatów do relacjonowania wydarzeń dla seniorów, opisywania ich efektów i współpracy z Podlaską Redakcją Seniora. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy też warsztaty (15 i 16 maja 2018) o tematyce:
– Pokażmy, co robimy – jakość komunikacji i prezentacji
– Razem, czy osobno – jak współpracować i wykorzystywać szanse partnerstwa
– Jak relacjonować wydarzenia dla seniorów – tworzenie informacji

Prowadzeniem PINSE zajmuje się społecznie Podlaska Redakcja Seniora, redagująca portal podlaskisenior.pl. Punkt czynny jest codzienne (w dni powszednie) od 11.00 do 14.00, e-mail: infoseniora@gmail.com, tel. 791 874 142. Zapraszamy do CAS w Białymstoku, przy ul.św.Rocha 3.

Poniżej przedstawiamy Agendę seminarium i warsztatów 15-16 maja 2018 oraz wzór zgłoszenia informacji do Kalendarza Seniora i Warto tam Pójść.

Agenda

Wzór zgłoszenia informacji

Przykład  zgłoszenia informacji