I znów – na koniec wakacji – czekają na nas bezpłatne wejściówki na spektakle teatralne, koncerty, filmy i spotkania. Tegoroczny Festiwal Inny Wymiar potrwa od 29 sierpnia do 1 września 2019 r.

W programie zobaczymy , m.in.:

  • Spektakl Teatru „ Złote wrota ”: Otello/Ukraina/Facebook (Ukraina),
  • Spektakl Teatru Dramatu i Komedii na Lewym Brzegu Dniepru „ Złe Drogi „ (UA),
  • Cienie imperium ” film i spotkanie z twórcami,
  • Twinkle Brothers &Trebunie Tutki (UK/JM/PL) Afro Celt Sound System (UK).

Odbędą się również wystawy, spektakle dla dzieci i imprezy towarzyszące. Szczegółowy program oraz informacje o wejściówkach znajdziemy na stronie internetowej www.bok.bialystok.pl, w zakładce: wschód kultury informacje.

Będą one dostępne w dwóch terminach: od 19 sierpnia od godz. 17:00 i od 26 sierpnia 2019 r. od godz. 17:00, w kasie kina FORUM.

Celem Festiwalu , realizowanego w ramach projektu Wschód Kultury, jest integracja środowisk artystycznych miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), a także tych, które współtworzyły w przeszłości historię i kulturę regionu.

Koordynatorem festiwalu od początku, tj. od 2013 r. jest Białostocki Ośrodek Kultury. Wschód Kultury jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski.

(Źródło: Białostocki Ośrodek Kultury)

Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok