Seniorzy w Łomży po raz kolejny udowadniają, że temat integracji międzypokoleniowej jest dla nich ważny.

Nie chcą się zamykać tylko we własnym kręgu. Są otwarci na wspólne działania z młodymi, młodszymi i najmłodszymi. Jednym z pomysłów może być wspólne oglądanie wartościowego społecznie filmu.

Babcie i dziadkowie z Lomży razem z wnukami oraz dziećmi korzystającymi z hipoterapii w Kisielnicy i wolontariuszami Stowarzyszenia,, Pegaz” w Kinie Milenium obejrzeli film pt. ,,Był sobie pies”.

 

Tematyka filmu skierowana głównie do dzieci, które marzą o posiadaniu psa. Ten film pokazuje różne strony odpowiedzialności dotyczącej podjęcia decyzji o adopcji psa. Zarówno te pozytywne i te negatywne oraz takie które cieszą i te które bolą. Przypomina też, że to człowiek a nie pies decyduje o relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem. Ile serca okaże się psu tyle też otrzyma się od niego. Zwierzę to też żywa istota która potrzebuje miłości, ciepła, zainteresowania  ,uwagi i akceptacji.

Film skierowany w stronę młodego widza pozwolił też miło spędzić czas dorosłym. Przed nami kolejne spotkania z dziećmi i  seanse filmowe możliwe dzięki Projektowi ASOS 2014-2020.

 

Halina Czartoryjska Podlaska
Redakcja Seniora Łomża