Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbędzie się online pod hasłem „Ja mam czas, ja poczekam”. 

 

„Cicho, sza…” – fot. Bartek Warzecha

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i obecnie, Teatr nie może zaprosić widzów do swojej siedziby. Dlatego zachęca do spędzenia tego święta za pośrednictwem Internetu. Na kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej Teatru widzowie będą mogli znaleźć mnóstwo niespodzianek. 

27 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników Teatru. W tym roku przypada 60. rocznica Międzynarodowego Dnia Teatru. Święto zostało uchwalone w czerwcu 1961 roku, w trakcie 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Tego dnia w teatrach na całym świecie przygotowywane są specjalne wydarzenia. Co roku we wszystkich instytucjach teatralnych świata odczytywane jest orędzie przedstawiające aktualną sytuację teatru na świecie.

Święto ma charakter światowy i jego celem jest promowanie instytucji teatralnych w społeczeństwie, integracja środowiska artystycznego oraz nawiązywanie międzynarodowej współpracy.

– Jedną z największych atrakcji przygotowanych na ten dzień są z pewnością teatralne pojedynki, w których uczestniczyć będą aktorzy. Myślę, że jest to świetna propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów – dodaje Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru. 

„Cicho, sza…” fot. Bartek Warzecha

Teatr zaprasza także dzieci oraz ich rodziców na bajkę „Cicho… sza…” w reżyserii Adama Biernackiego – spektakl muzyczny, zaczerpnięty z ludowych podlaskich legend i pieśni. W Międzynarodowy Dzień Teatru widzowie będą mieli również okazję zajrzeć za kulisy warsztatów teatralnych. 

Harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku 

film: https://youtu.be/mUF8_sh_yUU

(źródło: www.dramatyczny.pl)

Podlaska Redakcja Seniora