Warto dobierać torebki damskie odpowiednio pod swój ubiór. Już od dawna nie obowiązuje zasada, że torebkę należy dopasowywać do butów. W takim razie jak dobrze ją wybrać? Okazuje się, że wciąż dobór odpowiednich dodatków do stroju nie jest zbyt prosty. Trzeba brać pod uwagę nie tylko kolor, ale także fason czy fakturę materiału. Poza tym ważny jest także styl. Torebka na łańcuszku pasuje do stylu glamour, za to sportowa torebka może być we wszystkich kolorach. Dziś przedstawimy pięć zasad, którymi warto kierować się podczas wyboru.

Materiał torebki a materiał ubrania

Na początek warto dobrać materiał torebki pod materiał, z jakiego jest wykonane ubranie. Oczywiście, nie jest zbyt rygorystyczne. Najważniejsze jest to, by przykładowo nie zakładać ciężkiej torebki do zwiewnej, lekkiej sukienki.

Przede wszystkim zwracamy tutaj uwagę na fakturę materiału. Warto stawiać na umiar, by nie osiągnąć efektu komiczności. Pozornie chaotyczne kreacje pokazywane przez fashionistki w rzeczywistości są całkiem przemyślane i dopasowane do siebie nawzajem.

Zabawa kolorami

Choć niektórzy trzymają się zasady, że torebki damskie i buty powinny pasować do siebie kolorystycznie, to zasada ta od dawna nie jest w użyciu. Obecnie można nosić różnokolorowe torebki, tworzyć kontrasty, bardziej minimalistyczne stylizacje z jednym akcentem.

Przykładowo można postawić na monochromatyczny strój, a do tego dobrać kolorową torebkę, która zaraz ożywi stylizację. Poza tym bazowa paleta barw idealnie pasuje do takich eksperymentów. Warto czasami trochę zaszaleć.

Dopasowanie do okazji

Kolejną kwestią jest dostosowanie torebki do okazji. Na zakupy przyda się coś praktycznego, bez zbędnych ozdób. Najlepiej mała torebka, która zmieści najważniejsze rzeczy i będzie dobrze się trzymać na ramieniu. Kopertówka z cekinami za to idealnie pasuje na imprezy w połączeniu z sukienką.

Na co dzień sprawdzi się duża torebka, która poza dokumentami i telefonem zmieści książkę czy laptopa i inne ważne rzeczy. Nie zawsze trzeba od razu sięgać po plecak.

Styl torebki a styl ubrania

Dobrym sposobem jest dostosowywanie dodatków pod styl ubrania. Z tego powodu torebki damskie w stylu boho będzie dobrze pasować do kowbojek. Codzienne ubrania wspaniale komponują się ze sportowym stylem torebki, która nie posiada zbędnych dodatków. Na imprezy, do sukienki najlepsza będzie kopertówka lub torebka wizytowa. Odpowiednio dobrana torebka może stać się idealnym uzupełnieniem całej stylizacji, na jaką zamierzamy się zdecydować.

Funkcja torebki

Ostatnim elementem jest zadanie, jakie torebki damskie mają spełnić. W przypadku małej torebki na bardziej oficjalne spotkania zależy nam, by zmieściły się tam najpotrzebniejsze rzeczy, a sam dodatek dobrze się komponował z resztą stroju. Shopperka powinna zmieścić jak najwięcej większych rzeczy, a aktówka jest przeznaczona do noszenia książek, laptopa i innych drobiazgów. Dlatego warto zawsze dobierać torebkę także pod jej przeznaczenie. Każda bowiem będzie spełniała inne funkcje zależnie od tego, czego potrzebujemy.